Fatih Erkoç, 'Avuç İçi Kadar Mutluluk' adlı kitabında kanseri nasıl yendiğini anlattı. Yeniden doğdum gerçek anlamda yaşamaya başladım diyen Erkoç samimi açıklamalarda bulundu.

Türk caz müziği denildiğinde akla gelen ilk isim olan, Haziran 2016'da üçüncü evre lenfoma kanseri olduğunu öğrenen ve tedavi sürecinde günlük tutan Erkoç yazdıklarını 'Avuç İçi Kadar Mutluluk' adlı kitabında derledi.

RUHUMUZ KANSER OLMASIN

Yıllarca her şeyi kafama takarak yaşamadım Hatta ''Kanseri belki de ben çağırdım'' diyen  65 yaşındaki sanatçı Fatih Erkoç ''bence en ölümcül olanı ruh kanseri. Kanser vücuttan atılır ama can çıksa da huy çıkmaz misali o kötü hücreler ruhtan atılmıyor. Bunun ilacı yok. Bu yüzden yeter ki kirlenmeyelim, ruhumuz kanser olmasın'' diye ekliyor.

ÖLSEM DE BU DURUMU YAŞAMASAM

Kemoterapinin vücutta yarattığı travmanın yanı sıra ruhumda yarattığı travma da bir o kadar önemliydi diyen Fatih Erkoç ''Bunun en kötü yanı sizi sahnede yakalaması ve feci biçimde halsiz bırakması. Sahnedeyken kemoterapi ilaçlarından dolayı halsizlik geldiğinde bu hiçbir şeye benzemiyor. Düşünün, şarkı söyleyip insanları eğlendireceksiniz ama kolunuzu kaldırmaya bile mecaliniz yok! Bu nasıl bir şey! İnsan o anlarda içinden ''Ölsem de bu durumu yaşamasam diye geçiriyor'' dedi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.