Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon hızlı bir giriş yaptı. 17 Ekim akşamı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 76. bölümü ile ekranlara geldi. Henüz dizi yen sezonuna başlamamışken  Hızır Reis (Oktay Kaynarca) sosyal medya hesabı Instagram'dan diziden ayrılacak şeklinde açıklama yaptığı iddiaları, taraflarca yalanlandı. EDHO 76. bölüm özeti ve EDHO 77. bölüm fragmanında karşımıza çıkan şok detaylar,  bu akşam yayınlanacak olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz yeni bölümü öncesinde merakla beklendi. 

EDHO HIZIR REİS DİZİDEN AYRILIYOR MU?

Hızır Reis rolü ile çok konuşulan isim Oktay Kaynarca geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşım sonrasında çok konuulmuştu. Oktay Kaynarca paylaşımında "Yol ayrımları vardır bazen yolculuklarımızda, isteyerek ya da istemeyerek. O ayrımlarda belli olur gerçek dostluklar arkadaşlıklar, kimin kimi nasıl taşıdığı, nasıl değer verdiği aslında nereye koyduğu. Yolculuk devam eder etmesine etmelidir de, bazen azalarak da çoğalabileceğimizi unutmadan" notunu yazması, ayrılık sinyalleri veriyor dedirtmişti. 

EDHO'DA YENİ OYUNCULAR

Olgun Şimşek
Şimşek son olarak Yalan Dünya dizisinde Selahattin karakterine hayat vermişti.
Mesut Akusta
Akusta dört yıl rol aldığı ve geçtiğimiz sezon biren O Hayat Benim'de Kendal Ağa karakteriyle hafızalara kazınmıştı.
Haydar Şişman
Şişman geçtiğimiz yıl Kalandar Soğuğu filmiyle Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü almıştı.
İrem Sultan Cengiz
Birol Ünel

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ SON BÖLÜM YAŞANANLAR

17 Ekim akşamı yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 76. bölümünde neler yaşandığı izleyemeyenler tarafından merak konusu olurken, son bölümde neler yaşandığını da izleyemeyenler için araştırdık. İşte EDHO son bölüm özeti; Yaşar, işlediği suça dostum dediği İlyas'ı katarak kaderine ortak etmiştir. Amacı kardeşinin ölümünü ona ihale eden Ekrem'in oyunundan sıyrılmaktır. İstihbarattaki karşıt yapılanmayı açığa çıkarmaya çalışan Ceylan ve Nevzat bu durumu devletin menfaatine kullanmayı bilirler. Nevzat artık Çakırbeyli ailesinin yanında olmayacağını açıkça söylemiş olsa da ortak düşmanların karşısında bir arada olmak gerekmektedir.

Ekrem'in uğruna kardeşini kurban ettiği planlarından biri de Hızır'la birlikte ticaret masasına oturabilmektir. Nitekim yaptığı eylemlerle güven sağlar ve ölüm haberini bekleyen masadakiler karşısında bir sandalyeye sahip olur. Bütün bu krizler içinde dostu düşmanı bir araya getiren masa toplantısında oklar Ünal Kaplan'a çevrilecektir. Tüm düşmanları yok olana kadar kıyıma amade olan Hızır da bu toplantıdan kafasındaki soru işaretlerini dağıtmadan ayrılmama konusunda kararlıdır. 

EDHO 77. BÖLÜM FRAGMAN DETAYI

Hızır düşmanlarını vurarak ilerlediği yolun sonunda asıl muhatabının mutlaka karşısına çıkacağını bilir. Tehlikeden uzak tutmak istediği için İlyas ve Alparslan'ı planlarına dahil etmez.

Ekrem ise aksine ailesi üzerinden oyunlar kurmaya devam eder. Kızını öne attığı planıyla Çakırbeyli Ailesi ile şahsi husumet çıkarmayı başarır. Bu Ekrem'in masa üyeleriyle birebir temas kurmak için bahanesi olacaktır.Hızır her şeyin farkındadır ama oğlunun zaafı elini kolunu bağlar. Ailesini karşısına alacak kadar kendini kaptıran Hızır Ali'nin bu selden kurtulması zor olacaktır.

Yaşar, Hızır ile birlikte öldürdükleri Nedim'in evinde, örgüte dair gizli bilgilerin olduğu bir bilgisayara savaş ganimeti olarak el koyar. Bu bilgilerin deşifre olmasını istemeyen düşmanlardan biri, Hızır'ın karşısına dikilmekte geç kalmayacaktır...