TV8 ekranlarında yayınlanan 'Survivor' programının eski yarışmacılarından olan yıldız  futbolcu Yattara'nın kız kardeşi Lucia hakkında, yıllardır bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı. Yıldız futbolcu İbrahim Yattara'nın kız kardeşi Lucia'nın Trabzon'a gelin geldiği ortaya çıktı. Geride bıraktığımız 5 sene önce işadamı Şakir Pala Parlayan'la dünyaevine giren ve 2 çocuk annesi olan Lucia ''Trabzon'u çok seviyorum. Tek problemim Türkçe'yi az konuşmak'' ifadelerini kullandı. Eski Trabzonspor'lu futbolcu İbrahim Yattara'nın daveti üzerine Gine'ye giden işadamı Trabzonlu Şakir Paşa Parlayan, Yattara'nın kız kardeşi Lucia ile Gine'de tanıştıktan sonra, dünayevine girdi.

İş adamı Şakir Paşa Parlayan, 4 yaşındaki oğlu Ömer'e dedesinin adını, 6 aylık kızlarına da Yattara'nın annesinin adı olan Umu adını koyduklarını ifade etti. Eşi Lucia ile bir süredir Trabzon'da yaşadıklarını belirten iş adamı Şakir Paşa Parlayan, Lucia'nın şehre çabuk alıştığını ifade etti. Oğlu Ömer’in ileri düzeyde futbol oynadığını belirten iş adamı Şakir Pala Parlayan, kendisinin büyüyünce dayısı eski Trabzonspor'lu yıldız futbolcu Yattara gibi yetenekli bir futbolcu olacağını ifade etti.

Gine’den Trabzon’a gelen gelen eski futbolcu İbrahim Yattara'nın kız kardeşi Lucia ise, “Tek problemim Türkçe’yi az konuşmak. Tek arkadaşım eşim, o da evde Fransızca konuşuyor. Televizyondan yavaş yavaş Türkçe’yi öğreniyorum. Yattara bana İstanbul ve Trabzon’un çok güzel olduğunu söyledi” açıklamalarını yaptı.