Perşembe akşamları ekrana gelen 'Ölene Kadar' dizisinin başrol oyuncularından Engin Akyürek’in, Türkiye ve dünya çapındaki sevenleri sosyal medya üzerinden hafta boyunca haberleşerek, ünlü oyununun çarşamba akşamı 'EnginAkyuruekSevgisiHerYerde' etiketiyle tüm dünyada trend topic listelerinde yer almasını sağladılar.

Dünyanın bir çok ülkesinde trend topic listesine giren oyuncu için hayranlarından gece boyunca yaklaşık 70 bin adet mesaj yağdı.

ENGİN AKYÜREK HAYRANLIĞI TÜRKÇE ÖĞRETİYOR

'Ölene Kadar' dizisinde 'Dağhan' karakterini canlandıran Engin Akyürek’in sevenlerinin sınırları aşan sevgisi Türkçe öğrenme boyutuna kadar ulaştı. Akyürek’in Brezilyalı hayranları, sevdikleri oyuncuyla aynı lisanı konuşabilmek için Türkçe öğrenmeye başladı.

Yapımcılığını Tims Production’ın yaptığı, yönetmenliğini Feride Kaytan’ın üstlendiği, senaryosunu Sevgi Yılmaz’ın yazdığı 'Ölene Kadar' dizisi, perşembe akşamları ATV'de ekranlara geliyor.

ENGİN AKYÜREK KİMDİR?

12 Ekim 1981 Ankara doğumludur. Liseyi bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'ne gitmiş burada tarih okumuştur. Kameralarla ilk kez 'Türkiye’nin Yıldızları' adında bir yetenek yarışması ile tanıştı. Burada keşfedildi. Ardından 'Yabancı Damat' dizisinin kadrosuna alındı. Bu diziyle ulaştığı kitleleri genişletmiştir.

Kaynak: Milliyet