Emre Aşık, Öldürme Planı İçin Adliyeye Geldi

Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın Yağmur Sarnıç tarafından öldürülmek istendiği iddiasıyla açılan dava bugün Düzce’de görülecek.

Emre Aşık, Öldürme Planı İçin Adliyeye Geldi

Emre Aşık’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Sarnıç, geçen mart ayında Erdi Sungur ile Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma aracına çarptı. Kazanın ardından kaçan Erdi Sungur ve Yağmur Sarnıç kısa sürede yakalandı. Tutuksuz yargılanan Erdi Sungur, Sarnıç’ın kendisinden Aşık’ı öldürmesini istediğini söyledi.

Erdi Sungur, ifadesinde şunları söyledi: ‘Ben Yağmur ile birlikte Emre Aşık’ı öldürmek için herhangi bir plan yapmadım. Yağmur Aşık bana konuyu teklif ettiğinde de ben kabul etmedim. İstanbul’dan Düzce’ye geldiğimiz sırada bir dinlenme tesisini geçtikten sonra yol kenarında durduk. Arkamıza bir araç geldi. Aracın arkasında bir kişi oturuyordu. Bu kişi bizi görünce Yağmur’a beni kast ederek, ‘Bu mu?’ diye sordu. Yağmur da, ‘Evet bu efendim’ dedi. Araçtaki kişi bana, ‘Emre olayını biliyorsun’ dedi. Ben de ‘ne olayı’ dedim. Bu kişi bana ‘Yapabilecek misin, yurt dışına çıkacak mısınız?’ diye sordu. Ben de böyle bir şey olmadığını söyledim. Daha sonra aynı kişi Yağmur’a ‘para hazır mı?’ dedi. Yağmur da bir kısmının konuştuğu gibi hazır olduğunu söyledi. Sonra valizden içerisinde para olan poşeti çıkararak bu şahsa verdi. Daha sonra biz aracımıza binip Düzce’ye geldik. Yağmur ile görüştüğümüzde 200-300 bin lira civarında bir paradan bahsediyordu. Ben kesinlikle Emre Aşık’ın öldürülmesi konusunda herhangi bir plan yapmadım’

'KANLI BİR ET PARÇASI GETİRİP ATEŞ ETMEMİ İSTEDİ'

Erdi Sungur, sözlerine şöyle devam etti: ‘Yağmur Aşık ile konuşmalarımızdan anladığım kadarıyla çocuklarını görmekten ziyade onları yanında tutarak Emre Aşık’tan daha fazla nafaka almanın ve çocukları vasıtasıyla kalacak malın derdindeydi. Görüşmelerimizde halen boşanma aşamasında olduğu Emre Aşık’ı öldürtmek istediğinden bahisle konuşuyordu. Zaman zaman bana bu işi yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de hayatımda adam öldürmediğimi, şimdiye kadar işlemiş olduğum suçların ufak tefek suçlar olduğunu bu şekilde bir suçu işleyemeyeceğimi söyledim. Hatta bir keresinde bana kanlı bir et parçası getirip buna ateş etmemi söyledi. Ben getirdiği ete ateş ettim. Ancak Yağmur, ateş ettiğim sırada gözümü kıstığımı söyleyerek bana, ‘Emre Aşık’ı öldürme işini yapamazsın’ dedi. Bu şekilde benden umudunu kesti’

Sarnıç ile İlyas Yılmaz’ın evine gittiklerini sözlerine ekleyen Sungur, ‘İlyas ile Yağmur uyuşturucu içtikleri sırada konuşmalar geçmiştir. Yağmur, İlyas’a neden cezaevinde yattığını sormuştu. İlyas da makara olsun diye, ‘3 tane adam öldürdüm o yüzden yattım’ dedi. Bunun üzerine Yağmur da espri olarak, ‘Emre Aşık’ı öldürsene’ dedi. İlyas da, ‘Tamam öldürürüm kaç para vereceksin’ dedi. Yağmur da, ‘5 milyon vereyim’ dedi. Yalnız bu konuşmalar muhabbet sırasındaki şakalaşmalardan ibarettir. Ancak Yağmur, İlyas’tan ciddi olarak tenha bir yerde depo, ev tarzı bir şey istedi’ dedi.

Tanık İlyas Yılmaz ise Aşık’ın öldürülmesi durumunda cesetin gömüleceği yerin gösterilmesini istediklerini ve kendisine 10 milyon lira para teklif edildiğini öne sürdü.

Mahkeme tarafından kabul edilen iddianame, bugün Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR