Şarkıcı Ebru Yaşar, 24 Haziran'da yapılacak erken seçimle ilgili fikirlerini açıkladı. Ebru Yaşar, ''Erken seçim tarihi açıklanınca derin bir oh çektim'' dedi.

Şarkıcı Ebru Yaşar, 24 Haziran'da yapılacak erken seçimle ilgili, Türkiye'nin zaman kaybetmeye tahammülü olmadığını belirterek ''Erken seçim tarihi açıklanınca derin bir oh çektim'' dedi.

TÜRKİYE'NİN ZAMAN KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜ YOK

Herkesi sandık başına davet eden şarkıcı Ebru Yaşar; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran'da yapılacağını açıkladığında derin bir oh çektim. Bunu söylerken birkaç gerekçem var. Birincisi, daha öte bir tarihte yapılacak olması, sadece seçim gerginliğini artıracaktı. Seçim havası, maalesef ekonomi için iyi değil. Her iş, seçimden sonraya atılacaktı. Türkiye'nin zaman kaybetmeye tahammülü yok.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİN BİR AN ÖNCE GELMESİ GEREK

Yaşar; ''Ayrıca Türkiye'ye yararlı olacağına inandığım Cumhurbaşkanlığı sisteminin bir an önce tam anlamıyla yürürlüğe girmesini istiyorum'' dedi.

Seçim iyi bir şeydir diyen şarkıcı; ''Demokrasinin tartışılmaz olduğu gibi, bir sürü boş lafı da engeller. Sandığa gitmeden kendisini dev aynasında görenlerin keli önüne dökülür. O yüzden bu karar, tüm Türkiye'ye hayırlı olsun diyorum ve herkesi sandık başına davet ediyorum'' şeklinde konuştu.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.