Amerika'da yargılanan Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'in yeni gelişmeler doğrultusunda boşanma kararı aldığı magazin gündemine oturan iddialardan biriydi. Lifetime kanalında Mehmet Coşkundeniz ve Seçkin Piriler ile Laf Bende Kalmasın programının sunuculuğunu yapan Yeşim Salkım söz konusu iddia ile açıklamalarda bulundu.

Dört sene önce yaptığı bir Amerika ziyareti esnasında tutuklanan ve o zamandan beri Amerika’da hapishanede tutulan Reza Zarrab’ın yargılanmasına geçen günlerde başlandı.

Reza Zarrab hakkında gelişmeleri Türkiye'den takip eden şarkıcı eşi Ebru Gündeş bu konu hakkında  şimdiye kadar bir açıklama yapmamıştı.

O zamanlar jüri üyeliği yaptığı O Ses Türkiye programında yaşananlarla ilgili kısa da olsa bir açıklama yapan Ebru Gündeş ile ilgili geçen günlerde boşanacağı yönünde haberler çıkmış ancak şarkıcı bu iddiaların yalan olduğunu belirtmişti.

Boşanma kararı verdiği söylenen Ebru Gündeş ile ilgili iddiayı yakın arkadaşı Yeşim Salkım, Laf Bende Kalmasın programında ele aldı.

Yeşim Salkım, Ebru Gündeş ve Reza Zarrab'ın avukatlarının ortak olduğunu ifade ederek ''Avukatlardan aldığım bilgiye göre; şu anda açılmış ya da açılması planlanan herhangi bir dava yok'' dedi.