Hemen hemen herkesin hayatında bazen alışkanlık sandığımız ama hayatımızı zorlaştıran ‘takıntı’lar vardır. Ünlüler camiasının önde gelen isimlerine takıntılarını sorduk ve alışkanlıklarımızın ne zaman takıntıya dönüştüğüne baktık.

Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu, “Hepsinin altında yatan şey, kişinin o uyarana karşı dayanıksız olduğuna inanması var. ‘Eğer ben kapı kulpuna dokunursam mikrop kaparım hasta olurum.’ Vücudun doğal koruma mekanizması yokmuş gibi gerçek dışı bir inanç var. Önemli olan oradaki dayanıksızlık temasını yakalamak. Bunun gibi mesela buradaki folyo takıntısının ardında akıl sağlığı endişesi var. ‘Folyo görürsem çıldırırım’ korkusu. Kişi takıntılarının ardındaki uyaranı bulup, bu hayatını etkilediğinde çözüm bulmalı” dedi.

Ünlü isimlerin takıntıları...Güzel oyuncu Öz­ge Öz­pi­rinç­ci de ta­kın­tı­sı yü­zün­den muz­da­rip olan isim­ler­den. Onun ta­kın­tı­sı, do­lap ka­pak­la­rı. “Do­lap­lar açık ol­du­ğun­da uyu­ya­ma­m” di­yen Özpirinçci, bu yüz­den ka­pak­la­rı kon­trol et­me­den yat­mı­yor.Ünlü şarkıcı Sibel Can, kulisine gelirken kendi bornoz ve havlusunu yanında getiriyor.

SİBEL CAN KİMDİR?

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği 'O Ses Türkiye' yarışmasının jüri üyelerinden biri olan Sibel Can, 1970 yılında İstanbul Karagümrük'te doğdu. Henüz 14 yaşındayken dansa merak sardı ve gelen teklifler üzerine oryantal olarak sahneye çıkmaya başlayan ünlü sanatçı Sibel Can, hem oryantal hem de solist olarak sahne almaya başladı. Daha sonra ilk kez Galata Kulesi' nde sahneye çıkan sevilen şarkıcı Sibel Can, Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan tarafından keşfedilmiştir. 1988 yılında Hakan Ural ile evlenen ünlü şarkıcı Sibel Can'ın bu evliliğinden Engincan ve Melisa adından iki çocuğu vardır. Müzik yaşamının yanı sıra birçok dizide ve filmde de rol alan ünlü şarkıcı Sibel Can, 20 tane albüm çıkartmıştır.