Geçtiğimiz sezonda çocuk olarak izlediğimiz Gündüz Alp bu sezonda genç bir delikanlı olarak seyirciyle buluşacak. İşte Diriliş Gündüz Bey kim sorusunun cevabı sizlerle.

Diriliş Gündüz Alp Kim? Diriliş Gündüz Alp’in Gerçek Adı Ve Bilgileri

Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak diye herkesi merak ederken diziden güzel bir fragmanla bir nebze de olsa seyircinin gönlü ferahladı. Yeni sezon fragmanında yeni oyuncuların da olacağını müjdelemiş olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey’in oğlu Gündüz Beyi canlandıran oyuncu merak edildi.

İşte Diriliş Gündüz Bey’in gerçek adı ve oyuncu hakkında merak edilen diğer detaylar.

 Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündüz Bey’e hayat veren oyuncu Arif Diren. 1991 doğumlu olan başarılı oyuncunun doğum yeri ise İstanbul. Atv ekranlarının geçtiğimiz sezonda adından en çok ettiren dizilerinden biri olan Kırgın Çiçekler dizinde Güney karakteri ile fenomen olan Arif Diren, 73 kg ağırlığında ve 179 cm boyunda.

Ä°lgili resim

Oyunculuğa Sen Kimsin adlı sinema filmiyle adım atan Diren, bu filmde canlandırdığı Selim karakteri ile seyirciden tam not almıştır. Bir çaycı olan Selim’e hayat veren oyuncu daha sonra dizi sektörüne adım atmış ve ilk dizisi olan Öğretmen Kemal dizisinde rol almıştır. Hemen ardından Sil baştan dizisinde Tunç ile kariyerine bir yeni başarı daha eklemiştir.

İstanbul’da bulunan Yeditepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan  oyuncu Kırgın Çiçekler dizisinde üç sezon boyunca rol almış ve dizinin en beğenilen karakterleri arasında olan Güney karakteriyle hafızalara kazınmıştır. 

Tarihte Gündüz Bey kimdir nasıl ölmüştür sorusunun cevabına geçecek olursak; Gündüz Bey Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’in abisidir. Gündüz Bey pek çok savaşta yer almış ve İnegöl’ü Bizans’tan almak için savaşırken şehit düşmüştür. Ertuğrul Bey’in en büyük oğlu olan Gündüz Bey Ertuğrul Bey’in babasının vefatının hemen ardından dünyaya gelmiştir.

Kayı Boyunun başına geçmek için kardeşi olan Osman Bey ile de mücadelesi tarihi kayıtlarda mevcut. Ancak tarihte de kardeşine karşı bu mücadeleyi kaybetse de yine de Osman Bey’in en büyük destekçisi olmuştur. Eskişehir’in Sancakbeyi olan Gündüz Bey, İnegöl’ü alırken şehit olur.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.