Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlıyor? sorusu geçtiğimiz sezon yaz mevsimine girdiğimizdönemden sonra çok sıklıkla arandı. Herkes Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak derken, TRT1 stüdyolarından Diriliş Ertuğrul yeni sezon konusunda açıklama yapıldı. TRT1 yayın akışına gözattığımız zaman Diriliş Ertuğrul'un 25 Ekim Çarşamba günü akışta yer alması ve yapımcılardan da açıklama yapılması herkesi heyecanlandırdı. TRT 1 ekranlarından 3 sezondur ilgi ile beklenen Ertuğrul Gazi2nin hayatının anlatıldığı dizi 4. sezonuna 25 Ekim Çarşamba günü merhaba diyecek. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

25 Ekim Çarşamba akşamı Trt 1 yayın akışı nda karşımıza çıkan Diriliş Ertuğrul yeni sezon yeni bölümü sonrasında herkes Diriliş Ertuğrul 92. bölüm fragmanını merak etti. Geçtiğimiz sezon sonunda bilindiği üzere Obada savaş veren Ertuğrul Gazi ağır olarak yaralanmıştı. Ve sonrasında da herkes Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul'dan ayrılacak mı? Ertuğrul Gazi ölecek mi? diye sorarken, yeni sezon fragamnında durum iç de göründüğü gibi değil. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 92. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç canlandırdığı sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 92.bölümü fragmanı yayınlandı. Dizinin resmi internet sayfası ya da TRt 1 internet sayfasından Diriliş Ertuğrul 92. bölüm fragmanına ulaşabilirsiniz. 

DİRİLİŞ ERTUĞRU SEZON FİNALİ NASIL BİTMİŞTİ?

üyük bir orduyla birlikte Hanlı Pazar’a baskın yapmak üzere gelen Vasilius, Ertuğrul’un tuzağına düşmüş ve Ertuğrul tarafından öldürülmüştür. Ertuğrul şimdi gözünü Karacahisar kalesine dikmiştir.  Sultan, Kalenin fethi için ordusuyla Ertuğrul’a destek olmuştur. Ertuğrul başsız kalan kaleye Selçuklu sancağını dikmiştir. Diğer yandan Ekaterina, kaledeki boşluktan istifade ederek imparatora mektup yazmış ve yetki istemiştir. Ertuğrul’ların ve Çavdar’ların zaaflarını bilen Ekaterina’nın bu talebi imparator tarafından kabul görmüştür.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN DİZİDEN AYRILACAK MI?

Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul Gazi rolünü üstlenen Engin Altan Düzyatan, Diriliş Ertuğrul'dan ayrılacağı iddialarını kati bir dille yalanladı ve ''Bu haberlerin bizimle alakası yok. Birileri benim diziden çıkmamı istiyor herhalde. Ben diziden çıkmıyorum, önümüzdeki sezonda da oynamaya devam edeceğim. Hayalim oyuncu olmaktı ve tiyatro yapmaktı. Ben aşık olduğum mesleği yapıyorum. Diriliş öncesi en büyük dönüm noktası olarak gördüğüm', Bir Bulut Olsam' dizisi var, film olarak da Anadolu Kartalları'nın benim için yeri çok başkadır. Geçmişe dönüp baktığımda keşke bu yapımda oynamasaydım dediğim bir proje yok. Ama bir önceki bölümü izlediğimde keşke bu sahneyi böyle oynasaydım dediğim oluyor zaman zaman'' ifadelerini kullandı..

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ SEZONDA KİMLER VAR?

Diriliş Ertuğrul Yeni bölüm fragmanında diziye katılan yeni oyuncular heyecan yarattı. Diriliş Ertuğrul  4. sezonunda kadroya Aslıhan Güner., Gürbey İleri ve Ertuğrul Postoğlu katıldı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL HAKKINDA

Diriliş: Ertuğrul, yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan'ın paylaştıkları dizi filmdir. İlk bölümü 10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlandı. İlk bölümün yayınlanmasının ardından yayınlandığı günün AB grubu reyting sıralamasında 1. sırada yer aldı. Ayrıca dizi 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü aldı. Ardından 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde 2016 Yılının En İyi Dizisi ödülünü kazandı. Ödül verilirken sunucudan kaynaklandığı düşünülen olumsuz olaylar yaşanmıştır.

Dizinin ilk sezon hikâyesi 13. yüzyılda Kayı Boyu'nun Tapınak Şövalyeleri'ne karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikâyesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı Boyu'nun bu sefer Moğollar’a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Üçüncü sezonda ise 13. yüzyılın ortalarında Söğüt 'e yerleşen Kayı Boyu Ertuğrul Bey önderliğinde Bizans İmparatorluğu ve Çavdaroğulları Obasına karşı mücadele edecektir. Dizi için 6 ay kadar hazırlık yapılmıştır. Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara da kılıç kullanma dersleri verildi.