Demet Akalın, Alişan ve Mustafa Ceceli Temizlik İşçisi İçin Harekete Geçti

Bursa'da çalışırken 110 bin lira bulan temizlik işçisi Habib Çaylı, parayı polise teslim etmesinin ardından gündem oldu. Demet Akalın, Alişan ve Mustafa Ceceli de Çaylı’nın kredi borcunu ödemek için harekete geçti.

Demet Akalın, Alişan ve Mustafa Ceceli Temizlik İşçisi İçin Harekete Geçti

Demet Akalın, Alişan ve Mustafa Ceceli, Temizlik İşçisi İçin Harekete Geçti

Demet Akalın, Alişan ve Mustafa Ceceli, çöp konteynerinin yakınında bulduğu para dolu torbayı polise teslim eden Habib Çaylı’nın kredi borçlarını ödeyeceklerini açıkladı.

Bursa'nın Osmangazi Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan 57 yaşındaki Habib Çaylı, geçen hafta çöp konteynerinin yakınında siyah bir torba buldu. Torbanın içinde para olduğunu gören Çaylı, durumu hemen amirlerine bildirdi. Çaylı, çöp konteynerinin yakınında bulduğu parayı müdürüyle birlikte Çekirge Polis Merkez Amirliği'ne götürdü.

‘BORCUMA RAĞMEN PARAYI TESLİM ETTİM’

Temizlik işçisi Habib Çaylı, şu ifadeleri kullandı: ‘Ben o gün yola çıktım. Yolu temizlerken baktım orada siyah bir torba var. Torbayı aldım elime, çöp diye atacaktım. Sonra içini açıp baktım ve para olduğunu gördüm. Durumu hemen çavuşuma bildirdim ve onunla birlikte karakola giderek bu parayı teslim ettim. 2 ayrı bankadan kredi çektim. Ben bu parayı bulup, polise götürdüğüm için sevindim. Belki de paranın sahibi arabasını sattı, belki ev alacak, belki ihtiyaç sahibi biri diye düşündüm. İnşallah paranın sahibi bulunacak ve bulununca da kendisiyle görüşmek, tanışmak isterim. Borcuma rağmen bu parayı teslim ettim, çünkü haram para istemiyorum. Haram para kursağımdan geçmesin. Helal para istiyorum, ekmeğimin peşindeyim’

ÜNLÜ İSİMLER KREDi BORCUNU ÖDEYECEK

Alişan ve Demet Akalın ise sunuculuğunu üstlendikleri programda Habib Çaylı’yı konuk etti. Ünlü isimler, Çaylı’nın iki bankaya toplam 35 bin lira kredi borcunu öğrenince harekete geçtiler. Akalın ile Alişan, Çaylı’nın borçlarını karşılayacaklarını söyledi. Bunun üzerine programa konuk olarak katılan Mustafa Ceceli de şunları söyledi: ‘Dünya, senin gibi iyi kalpli insanlar sayesinde ayakta duruyor. Yapmış olduğun şey hem bizlere hem de yeni nesle çok büyük bir örnek. Haram para yemem demişsin, bunu da ispatlamış ve kanıtlamışsın. Dileriz ki gizliden açıktan buna yönelen insanlara da ders olur. Ben de Demet ve Alişan’ın pastasına katkı sağlamak isterim, o yüzden Allah senden razı olsun’

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR