Show Tv ekranlarının sevilen  dizisi Çukur’da en ilgi çekici karakterlerden birisi hiç kuşkusuz Aliço karakteri. Peki Aliço kimdir? Gerçek adı nedir? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Kısaca oyuncu ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm sorularınızın cevabı haberimizin devamında…

Çukur Aliço Kimdir?

Çukur dizisinde kuşkusuz en ilgi çekici karakterlerden biri Aliço. Askeriyede başına gelen bir olaydan dolayı rahatsızlık yaşamış olan Aliço, çöp toplayıcılığı ile uğraşmaktadır. Sayıları aklında tutmak güzel bir özelliktir ama Aliço bu konuda adeta dahidir. Gördüğü plakaları dahi unutmaz. Çöp toplayıcılığı yaptığı için mahallede ne oluyor ne bitiyor her şeyden haberi vardır.

Çöplerden kim ne pişirdi onu bile bilir. En sevdiği şey ise Saadet’in nefis çorbasıdır. Yamaç Çukur’a döndüğünden beri Aliço’nun bu özellikleri onun gözünden kaçmaz ve yaşadığı sıkıntılarda başvurduğu isim Aliço olur. Kısaca Aliço Yamaç’ın duymayan kulağı görmeyen gözü olur bir nevi.

rıza kocaoğlu ile ilgili görsel sonucu

Peki kimdir bu oyuncu? Çukur dizisinde Aliço‘ya hayat veren isim Rıza Kocaoğlu.Çukur dizisinde oynadığı Aliço karakterini öyle güzel bizlere yansıtıyor ki hayatımda gördüğüm en iyi oyunculardan biri desem yalan olmaz. 19 Mart 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açan ünlü oyuncu, yine İzmir’de bulunan 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezundur. 2001 senesinde Bana Şans Dile adlı sinema yapımıyla kamera karşısına geçen oyuncu, Avrupa Yakası, Seni Çok Özledim, Organize İşler,  Kuzenlerim, Şöhret, Emret Komutanım, Elveda Rumeli, Ezel, Sonsuz, Kuzey Güney, Karadayı, Av Mevsimi, Filinta, İçerde ve İstanbul Sokakları adlı yapımlarda da adından söz ettirmeyi başarmıştır. 


Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.