Pop müziğinin sevilen ismi Serdar Ortaç'ın eşi Chloe Loughnan, verdiği bir söyleşide özel hayatı hakkında flaş itiraflarda bulundu. Mehmet Çalışkan'ın sorularını cevaplayan Chloe, anlattıklarıyla herkesi şaşırtmayı başardı.

Serdar Ortaç ile nasıl tanıştınız?

Ortak arkadaşlarımız aracılığıyla tanıştık. Bir gece hep birlikte bir yemeğe çıkmıştık, masada 10 kişi vardı ama Serdar ile ben gece boyunca birbirimizle sohbet ettik. Serdar’ın da o sıralarda klip çekimi varmış, orada rol alacak kızın yerine bana rol verdi.

"MÜSLÜMAN OLABİLİRİM"

O halde Serdar Ortaç ile birbirinize hemen aşık oldunuz...

Hayır, ben önce İstanbul’a aşık oldum. Eşimle arkadaştık. Buradaki hayatımda beni nelerin bekleyeceğini merak ediyordum. O bekleyiş de bana büyük bir heyecan veriyordu. Klip çekiminden birkaç hafta sonra birbirimize aşık olduk.

Serdar Bey’in neleri sizi etkiledi?

Ben İrlandalıyım, Serdar Türk. İki ayrı coğrafyadaki iki farklı kültüre sahip kişiler olsak da Serdar ile aynı olduğumuzu hissettim. Serdar çok komik ve sıcak biri. Sanki onu yıllardır tanıyordum. Kanım ısındı, hoşuma gitti.

İslamiyet’i seçeceğinizi duymuştuk. Müslüman olacak mısınız?

Türkiye’ye geldiğimde Hıristiyan’dım ve herkes beni öyle kabul etti. Bu konuda hiçbir zaman hiçbir sorun yaşamadım. İslamiyeti seçip seçmeme konusunda henüz bir karar vermedim. Müslüman olabilirim. Hayatta her şey olabilir.

Eşinizin bu konuda telkinleri veya baskısı oldu mu?

Serdar baskıcı bir insan değil. Bu nedenle bu konudaki kararımı tamamen bana bıraktı.