Ünlü radyocu Ceyhun Yılmaz, katıldığı bir programında, oyuncu Müjde Uzman'a 'Mesleğiniz nedir?' diye sorulan soruya 'O..luk' dediği iddia edildi.

Ünlü oyuncu Müjde Uzman, programdan sonra Ceyhun Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Ceyhun Yılmaz'a soruşturma kapsamında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Mahkeme sanık Ceyhun Yılmaz'a 5 ay 25 gün hapis cezasına çarptırırken, daha önce sabıkası olmaması nedeniyle ertelendi.

Müjde Uzman'ın avukatının yaptığı açıklama şöyle;

Müvekkilim Müjde Uzman'ın katıldığı CNN TURK yayınında Ceyhun Yılmaz'ın hakaretine maruz kalması sebebiyle görülen ceza davası bugün sonuçlanmıştır. Ceyhun Yılmaz'ın müvekkilime sarf ettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz'a 6 ay hapis cezası verilmiştir.

'CEZA 5 AY 25 GÜNE İNDİRİLDİ'

Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz'ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmiştir.

'KARAR TEMYİZ EDİLEBİLECEK'

Karar temyiz edilebilecektir. Kendisi tüm bu süreç içerisinde 'şaka' yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim.

Av.Feyza Altun

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.