Çağatay Ulusoy'un Eski Hali

Oyuncuların ilk dizilerine, Çağatay Ulusoy'un ilk dizisine, Burcu Biricik'in ilk dizisine, Bergüzar Korel'in ilk dizisine, Engin Altan Düzyatan'ın ilk dizisine galerimizden ulaşabilirsiniz.

 Çağatay Ulusoy'un Eski Hali

FiGÜRAN ÇAĞATAY

Çağatay Ulusoy ilk olarak Arka Sokaklar dizisinde arka masada oturan figüran olarak karşımız çıktı.

ÇAĞATAY ULUSOY KİMDİR

 23 Eylül 1990, İstanbul Türk dizi ve sinema oyuncusu, eski model. 2010 yılında Best Model Of Turkey birincisi oldu.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinde üniversite eğitimine başlayan Çağatay Ulusoy aynı zamanda Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri almaya başladı. Ayrıca, oyuncu Vahide Perçin ve Altan Gördüm'ün sanat okulu Akademi 35 Buçuk'da oyunculuk dersi aldı. Oyunculuk kariyerine Show TV'de 2011'de yayınlanmaya başlanmış olan "Adını Feriha Koydum" adlı dizideki Emir Sarrafoğlu karakteri ile adım attı. Diziye devam ederken 2011 yılında

Ay Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği, Ece Yörenç'in senaryosunu yazdığı ve 2013-2015 Star TV'de yayınlanan "Medcezir" adlı TV dizide "Yaman Koper" karakteri ile başrol oynadı. Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Yıldırım Türker’in senaryosunu yazdığı, çekimleri devam eden ve 25 Aralık’ta vizyona giren olan “Delibal” adlı sinema filminde “Barış” karakteri ile başrolü oynamıştır. 

Çağatay Ulusoy ayrıca ilk reklam filmini Türkiye’nin köklü jean firmalarından Colin’s ile gerçekleştirdi. Ulusoy, 2016 yılı itibariyle artık "Colin’s"in marka yüzü.  "Anadolu Kartalları" filminde de başrol oynadı. Filmde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırdı ve bu rolüyle de büyük beğeni toplamıştır. 

Son olarak 2017 yapımı İçerde dizisinde Sarp karakterini canladırmaktadır. 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR