Buket Aydın Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Nerelerde Çalışmıştır?

Kanal D Haber Başkanı ve sunucusu olan Buket Aydın'ın görevinden alındığı iddiaları ülkenin gündemine oturdu. Peki Buket Aydın kimdir? Nerede doğmuştur? Kaç Yaşındadır? İşte detaylar...

Buket Aydın Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Nerelerde Çalışmıştır?

Buket Aydın Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Nerelerde Çalışmıştır?

Kanal D Haber Başkanı ve sunucusu Buket Aydın'ın hakkında dün işten çıkarıldığı yönünde iddialarda bulunulmuştu. İddiaların ardından Buket Aydın'ın hayatı merak konusu oldu.

BUKET AYDIN KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Buket Aydın 1 Ocak 1985 Bursa'da doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Attila İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisansını gerçekleştirdi. Kadıköy'de yer alan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu. Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk'e girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanaltürk'ten ayrılmasının ardından TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın, 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV'ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı. NTV'de hafta içi 23.00'da başlayan Gece Bülteni Kuşağını ve 20:00'da başlayan Ana Haber Bültenini sunan Aydın 2018 yılı Nisan ayında Kanal D'ye geçiş yaparak burada Ana Haber Bülteni'ni sunmaya başlamıştır. Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisi olarak yer almaktadır.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Magazin Haberleri