181 kilodayken hava alanında yaşadığı bir olaydan sonra kendini kaybeden genç kadın, zayıflamaya karar verince bakın ne hale geldi. Genç kadın 3 senenin sonunda podyumlarda boy göstermeye başladı.

Şimdilerde ünlü manken olan Rosie Mercado, zayıflamaya karar vediği anı Today'e şu sözlerle anlattı:

"Uçağa binmek için sırada bekliyordum ve bir görevli yanıma gelip herkesin içinde bir koltuğa sığmayacağım için ikinci bir koltuk daha almam gerektiğini söyledi. Çok utanmıştım. Bazı insanlar yapılanın çok ayıp olduğunu söylüyordu ancak geri kalanlar gülmekle yetindi. Gittim ve hiç bir şey demeden ödemem gerekeni ödedim."

"Kararlıydım, bir hocam vardı, bir eğitim programına katıldım. Haftada 6 kez yürüyor ya da koşuyordum." diyen genç kadın Rosie Mercado, kendi başına 45 kilo verdikten sonra mide ameliyatı oldu.

"Önceleri çocuklarımı Disneyland'e götürürken bir bakıcı tutuyordum çünkü oyuncaklarda kilo limiti vardı. Ben uzaktan fotoğraflarını çekerken bakıcı çocuklarımla beraber biniyordu." diye konuşan Mercado, 3 senenin sonunda modellik yapmaya başladı ve son olarak New York Büyük Beden Moda Haftası'nda podyuma çıktı. Zayıfladıktan sonra kendisini tamamen moda işine veren 36 yaşındaki genç kadın Rosie Mercado, içinde bulunduğu platformu diğer kadınları cesaretlendirmek için de kullanmak istiyor.