Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve yayınlandığı günden itibaren gündem olan 'Çocuklar Duymasın' dizisinin yapımcısı Birol Güven, dizinin bir sahnesi'nde kansız FETÖ'nün kitabının kullanılması sonrası yapılan eleştirilere yanıt verdi. Ünlü yapımcı Güven açıklamasında, "Bize her şeyi söyleyin ama FETÖ'cü demeyin." ifadesini kullandı.

''BİROL GÜVEN ÖZÜR DİLEDİ''

Kanal D ekranlarında yeniden yayın hayatına başlayan 'Çocuklar Duymasın' dizisinin bir sahnesinde kansız FETÖ'nün yurt dışında açtığı okulları konu alan bir kitabı görülmüştü. Büyük tepkilere maruz kalan sahneden sonra, dizinin yapımcısı Birol Güven özür dilemiş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Çocuklar Duymasın' dizisi hakkında FETÖ soruşturması başlatılmıştı. Daha sonra RTÜK, Kanal D televizyonuna paar cezası verdi.

''BİROL GÜVEN AÇIKLAMA YAPTI''

'Çocuklar Duymasın' dizisinin yapımcısı Birol Güven, akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Ünlü yapımcı Birol Güven açıklamasında şunları ifade etti:

''Biz bütün bunları haketmiyoruz. Bana ve ekip arkadaşlarıma istediğinizi söyleyin, aptal deyin, salak deyin, cahil deyin ama FETÖ'cü demeyin. Çocuklar Duymasın siz 15 yıldır nasıl biliyorsanız hala öyle. Dizimizi beğenmeyin, aşağılayın, eleştirin, seyretmeyin ama bizim vatanseverliğimizden şüphe etmeyin.'' dedi.