Bir Zamanların Ünlü Mankeni Tarık Tarcan Mahkemelik Oldu!

Ünlü manken ve oyuncu Tarık Tarcan zor günler geçiriyor. Ünlü sunucusu yıllar sonra Marmaris Adliyesi’nde görüntülendi.

8 yıldır Bozburun’da yaşayan sinema sanatçısı, sunucu ve manken Tarık Tarcan, satın aldığı araziye 80 metrekarelik iki katlı kaçak yapı yaparak imar kirliliğine neden olduğu iddiasıyla hakkında açılan davanın duruşması için Marmaris Adliyesi’ndeydi. Mahkeme, Tarık Tarcan’a iki yıl hapis cezası verdi. Tarcan’ın daha önce herhangi bir suçtan dolayı kaydı bulunmaması nedeniyle cezasının beş yıl hükmü açıklanması geri bırakıldı. Belinden rahatsız olan Tarcan, yalnız geldiği adliye merdivenlerini vatandaşların yardımıyla çıkıp duruşma sonunda yine vatandaşların yardımıyla inebildi. Marmaris 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın duruşması dün sabah 09.00'da gerçekleşti. 

"BİR HAFTADIR BEL TUTULMASI YAŞIYORUM"

Tarcan, “Bir haftadır bel tutulması yaşıyorum. Ancak yurttaşlık bilinciyle mahkemeye gelmem gerektiğini düşündüm. Bozburun’da imar olmadığı için yapılan her yeni yapı kaçak sayılıyor. Bu yüzden prosedür gereği hakkımda imar kirliliğine neden olduğum gerekçesiyle dava açıldı. Beldede okul, cami, belediye binası bile kaçak sayılıyor. 

MAHKEME KARARIYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Yetkililerin çalışıp bu sahil beldelerinin imara kavuşturması halinde çirkin yapılaşmanın önüne geçilebilir” dedi. Sanatçı, mahkeme kararıyla ilgili bilgi verdi. Tarcan ”Mahkeme 2 yıl hapis cezası verdi. Ancak herhangi bir suç kaydım bulunmadığından cezamın beş yıl hükmü açıklanması geri bırakıldı şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yaz