Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşe yazısında yeni bir Osmanlı dizisinin çekileceğini açıkladı. Amerikan Variety dergisine dayandırdığı iddiasına göre dizinin yapımcılığını Karga Seven Pictures üstlenecek.

SİNA KOLOĞLU'NUN YAZISI ŞÖYLE...

Geçtiğimiz ocak ayında Türkiye’de faaliyete geçen Los Angeles merkezli Karga Seven Pictures, ilginç bir projeye imza atıyor. Jason Goodwin’in Türkçeye de çevrilen ve büyük ilgi gören ‘Yeniçeri Ağacı’ (The Janissary Tree) kitabından yola çıkılarak gerçekleşen bir ‘Osmanlı polisiyesi’ ekrana gelecek. Haber, Amerikan ‘Variety’ dergisinde çıktı. dizi, İngilizce çekilecek.

Kadrosu Türk ve yabancılardan (büyük olasılık Amerikalı oyuncular) oluşacak. Çekimler Türkiye’de yapılacak. Haberde ‘Türkiye’de çekim maliyetlerinin ucuz olduğunun altı çiziliyor.

ÇOK SES GETİREN BİR KİTAP

Dizi kısaca, ll. Mahmud döneminde işlenen cinayetler ve onları çözmekle görevli tarihin belki de ilk hadım dedektifi Yaşim’in maceralarını konu edinecek.

Çok ses getiren bir kitap olduğunu belirteyim. Karga Seven Pictures, serinin devamı için diğer üç kitabın da haklarını satın almış.

Kaynak: Milliyet