Bartu Küçükçağlayan Nereli?

Rol aldığı diziler ile son dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan Bartu Küçükçağlayan kimdir? Bartu Küçükçağlayan nereli? sorularının yanıtı haberimizin detayında...

Bartu Küçükçağlayan Nereli?

Son dönemlerde Instagram hesabı üzerinden açtığı ve ünlü konukları ağırladığı canlı yayınlarla gündeme gelen Bartu Küçükçağlayan’ın hayatı merak edilmeye başladı.

“Bartu Küçükçağlayan nereli?” sorusunun cevabı da merak edilen konulardan bir tanesi. Bu yazıda, Bartu Küçükçağlayan’ın eğitim hayatı, oyunculuk kariyeri ve eşi hakkında da bilgiler var.

Bartu Küçükçağlayan’ın Hayatı Nasıldır?

Bartu Küçükçağlayan nereli sorusundan önce hayatı ve kariyeri hakkında kısa bir bilgi edinelim: Bartu Küçükçağlayan, 23 Nisan 1983 tarihinde dünyaya geldi. Oyuncu olarak tanınan Küçükçağlayan 37 yaşındadır.

Eskişehir Gelişim Koleji’nden mezun olan Küçükçağlayan, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazandıktan sonra İstanbul’a taşındı. 2004 yılında Kent Oyuncuları topluluğu ile ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşadı.

2019 yılında Merve Özgüle ile evlendi.

Bartu Küçükçağlayan’ın Oyunculuk Kariyeri Nasıl İlerledi?

Bartu Küçükçağlayan, 2005 ve 2007 yılları arasında yine Kent Oyuncuları Topluluğu ile “Kumarbazın Seçimi” adlı tiyatro oyununda rol aldı. Aynı zamanda 2004 yılından itibaren çeşitli televizyon dizilerinde rol almaya başladı. İlk dizileri “Haziran Gecesi”, “Çapkın” ve “Binbir Gece” oldu.

Bir yandan da tiyatro kariyerine devam eden Bartu Küçükçağlayan, 2007 ve 2008 tiyatro sezonunda Yeni Kuşak Tiyatro topluluğu bünyesinde sahnelenen “Şeylerin Şekli” adlı oyunda başrollerden bir tanesi oldu.

2012 ile 2014 yılları arasında Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı ve rol de aldığı Yalan Dünya adlı dizi ile tanındı. Bu dizide Orçun karakterine hayat verdi. Dizide Altan Erkekli, Füsun Demirel, Olgun Şimşek ve Beyazıt Öztürk de rol aldı.

2018 yılında, yalnızca dijital platformlarda yayınlanan Masum adlı internet dizisinde rol aldı. Dizinin senaryosunu Berkun Oya, kendi yazdığı “Bayrak” adlı oyundan uyarlayarak yazdı. Blu Tv üzerinden yayınlanan dizide başrolleri Haluk Bilginer ve Ali Atay paylaştı. Bartu Küçükçağlayan’ın Selim karakterini canlandırdığı dizinin oyuncu kadrosunda Nur Sürer, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Tülin Özen, Mehmet Özgür, İrem Altuğ ve Defne Halman yer aldı.

Bartu Küçükçağlayan, 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

Bartu Küçükçağlayan’ın Müzik Kariyeri Nasıldır? 

Aynı zamanda müzisyen olan Bartu Küçükçağlayan nereli sorusunun cevabını vermeden önce kısaca kendisinin müzik kariyerinden de bahsedelim.

Sanatçı, Büyük Ev Ablukada isimli bir müzik grubunun solistliğini yapmaktadır. Bu gruptaki takma ismi ise Canavar Banavar’dır. Grup, ismini Turgut Uyar’ın aynı isimli şiirinden almıştır. Alternatif Rock, Bağımsız Rock ve Saykodelik Rock gibi tarzlarda içerik üretmektedirler.

Bunun yanında, Bartu Küçükçağlayan, mart ayında karantina sürecinde başladığı Instagram canlı yayınlarında çok kısa sürede on binlerce kullanıcıya ulaştı. Alternatif bir yayıncılık anlayışı geliştiren Bartu Küçükçağlayan, çoğu yayını Melikşah Altuntaş ile beraber yürütmüş, aynı zamanda farklı ünlü oyuncular da yayınlarına dahil olmuştur.

Bartu Küçükçağlayan Nereli?

Oyuncu ve müzisyen Bartu Küçükçağlayan nereli: Eskişehirlidir. Oyuncu, 1983 yılında Eskişehir’de doğdu ve lise eğitimini de burada aldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR