Banu Alkan: Türkiye’nin Kültür Bakanı Olmak İstiyorum

Afrodit lakaplı Banu Alkan, Posta’ya verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. Röportajında sanatçının toplum önünde yarı milletvekili sayıldığını ve kendisinin de bir gün Türkiye'nin Kültür Bakanı olmak istediğini dile getirdi.

Banu Alkan: Türkiye’nin Kültür Bakanı Olmak İstiyorum

Banu Alkan: Türkiye’nin Kültür Bakanı Olmak İstiyorum

Siyasi duruşundan bahseden Banu Alkan, ‘Bir sanatçı toplumun önünde yarı milletvekili sayılır. Sanatçının kişiliği de topluma örnek olmalı. Toplumun önündeyseniz her şeye dikkat etmelisiniz ama siyaset başka bir şey. Bir gün mutlaka Türkiye'nin Kültür Bakanı olmak isterim.’

‘Çünkü benim yapabileceğim bakanlık o. Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye'yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi. Başka bir siyasi söylemim olamaz. Ben herkesin yıldızıyım. Mutlaka toplumsal olaylara parmak basabilir bir sanatçı ama bazılarını kırabilir.’ açıklamasında bulundu.

Öte yandan Bülent Ersoy'la yeni bir projeye başlayacağıyla ilgili haberlere ‘Görüşmeler yaptık ama formatı açıklamam şimdilik doğru olmaz’ dedi.

BUGÜN ÖLSEM YÜZYIL RAFLARDA OLURUM

‘Sizin gibi bir oyuncu bugün neden sinema ya da dizilerde yok’ sorusuna Alkan, ‘Ben iki dizi yaptım ve bir daha da dizi yapmam. Çok önemli projeler geldi de yapmadım. Çünkü ben özgür bir insanım. Seyahatlerimi engelliyorsa dizi çekemem. Zaten setlere koşmaktan genç kızlığımı yaşayamadım. Şimdi genç kadınlığımı yaşıyorum. Zaten şöhretin en zirvesine çıktım. Bugün ölsem yüzyıl raflarda olurum. İmzamı çoktan attım. Filiz Akın, 40 yıldır çalışmıyor ama hala Filiz Akın’ yanıtını verdi.

DAHA ÇOK VAR KYLİE GİBİ BENİ TAKLİT EDEN

Dünyaca ünlü yıldız Kylie Jenner'in kendisini taklit ettiğini söyleyen Banu Alkan, konuyla ilgili; ‘Resmen beni kopyalayarak yarattı kendini. Bir baktım ki yeşil lens bile takmış gözlerine. Madem beni bu kadar beğenip kendine uyguluyorsun, bari bir fotoğrafımı beğen. Sinsi sinsi Instagram'da Story'lerimi izliyor. Geçenlerde benim mayomun aynısını diktirip giymiş. En azından bir takdir et beni. Hep aynı ve bunu yapmaya sürekli devam ediyor. Kezban işte! Sadece o değil, daha çok var onun gibi beni taklit eden’ ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR