'Paramparça' adlı dizide 'Hazal' karakterini canlandıran Alina Boz dizide rol aldığı 15 bölüm için ücretini alamadığı gerekçesiyle medya şirketini mahkemeye verdi. Alina Boz 160 Bin Liralık tazminat davası açtı.

HAKKINI MAHKEMEDE ARADI

'Paramparça' adlı dizide 'Hazal' karakterini canlandırması için yapım şirketi ile bölüm başına 10 bin liraya anlaşan Alina Boz, dava dilekçesinde dizinin 83'üncü bölümünden 97'inci bölümüne kadar 15 bölümlük ücretini alamadığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

160 BİN LİRA TAZMİNAT İSTEDİ

Genç oyuncu toplamda 150 bin lira oyunculuk ücreti ile 10 bin lira manevi tazminat talep etti.

ZAMAN AŞIMINA UĞRADIĞINI SÖYLEDİ

Davalı Medya şirketi cevap dilekçesinde davayla ilgili zaman aşımı olduğunu belirterek esas yönünden davanın reddine karar verilmesini talep etti.

MAHKEMEDEN KARAR ÇIKMADI

Ara kararını açıklayan mahkeme, davacı Alina Boz'un alacağı oyunculuk ücretinin bilirkişi tarafından hesaplanması için dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledİ.

Davanın ilk duruşmasına oyuncu Alina Boz avukatıyla katıldı.
Duruşma çıkışı açıklama yapan  oyuncu, ''Hakkımı aramak için buraya geldim. 15 bölümde toplamda 150 bin liralık ücretimi alamadım. Çalıştık, ettik, mağdurum. Herkes gibi ben de hakkımı arıyorum'' ifadelerini kullandı.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

İLİşKİLİ GALERİLER