Ahmet Kural 10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya'da doğdu. Konservatuvarda okuyan ablasından esinlenerek oyuncu olmaya karar veren Kural, lise döneminde tiyatro çalışmalarında yer aldı. Selçuk Üniversitesi Radyo TelevizyonSinema bölümünü tamamladı ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi gördü.

Eğitimine devam ettiği esnada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna girdi. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT'de ekranlara gelen Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda çıkmaya başladı. Sonrasında Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı fakat reyting'lerin düşük olması sebebiyle dizi 19. bölümden sonra ekranlara veda etti. Aynı sene içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile beraber rol aldı. Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde boy gösterdi.

2010 senesinde Selçuk Aydemir'in yönetmenliğini yaptığı Çalgı Çengi isimli sinema filminde Murat Cemcir ile başrolü paylaştı. 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV'de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile oynadı. Sonrasında Düğün Dernek isimli sinema filminde de Murat Cemcir'le başrolleri paylaştı. 2014 senesinin Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca'nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini gerçekleştirmiştir.

İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde ekranlara gelen Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaştı.

4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren ve 2015’in en çok izlenen filmi olan Düğün Dernek 2: Sünnet filminin başrollerini yine Murat Cemcir ile oynadı.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.