Afife Tiyatro Ödülleri 22. Kez Sahiplerini Buldu

Bu yıl 22'ncisi düzenlenen törenle Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi'nde sahiplerini buldu.

Afife Tiyatro Ödülleri 22. Kez Sahiplerini Buldu

Bu yıl 22'ncisi düzenlenen törenle Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi'nde sahiplerini buldu.

Tiyatro Ödülleri'nin 2017-2018 sezonu sahipleri önceki akşam Haliç Kongre Merkezi'nde bir araya geldi.

15 dalda ödül verilen törenin sunuculuğunu ünlü oyuncular Ece Dizdar ve Engin Hepileri yaptı.

Konuşma yapan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Jüri Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün, 22 yıldır kesintisiz devam eden Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri ile ülkemizin ilk kadın tiyatro oyuncusu Afife Jale'nin ismini yaşatmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti.''Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü''nün bu seneki sahibi ''Yuva'' isimli oyunuyla Sami Berat Marçalı oldu.

komedi ya da müzikal dalındaki oyunlara verilen ''Haldun Dormen Özel Ödülü''nü ise bu yıl ''Bir Baba Hamlet'' isimli oyun aldı.

Tiyatronun gelişimine destek vermiş iş ve sanat dünyasından önemli kişilere verilen ''Yapı Kredi Özel Ödülü''ne ise oyuncu Tijen Par layık görüldü.9''Yılın En Başarılı Oyunu'' ödülü İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ''Romeo ve Juliet'', ''Yılın En Başarılı Yönetmeni'' ödülü ''Bir Baba Hamlet'' oyunundaki yönetimiyle Emrah Eren, ''Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu'' ödülü Özlem Zeynep Dinsel ve ''Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu'' ödülü Murat Akkoyunlu'ya verildi.

Oyuncu Yücel Erten, tiyatro tarihine geçen ustalara takdim edilen “Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü”ne değer görüldü.''Yılın en başarılı oyunu'' ödülünü kazanan ''Romeo ve Juliet''ekibi sahneye birlikte çıkarken Yücel Erten, tiyatro tarihine geçen ustalara takdim edilen ''Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü''ne layık görüldü.Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR