Acun Ilıcalı Kimdir?

Erzurum, Ilıca ilçesinde dünyaya gözlerini açan Ergün ve İlknur Ilıcalı'nın ikinci çocuğu olan Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969'da Edirne'de doğdu. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir abisi vardır.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Edirne’de 1969 yılında dünyaya gelmiştir ve bugün 51 yaşındadır. Aslen Erzurumlu olan Acun Ilıcalının ailesi Erzurum’un ilçesi olan Ilıcalılı’dır. Annesi İlknur Ilıcalı babası Ergün Ilıcalıdır. Kadıköy Anadolu Lisesini başarı ile bitirip İstanbul Üniversitesinde bir süre İngilizce öğretmenliği eğitimi gördükten sonra okul hayatını yarıda bırakmıştır. Acun Ilıcalı şu ana kadar üç evlilik gerçekleştirmiş fakat üç eşinden de medeni bir şekilde boşanmıştır. Bu evliliklerden dört kızı olmuştur. İlk kızı olan Banu Ilıcalı, Leyla Ilıcalı, Yasemin Ilıcalı ve son olarak Melisa Ilıcalıdır. İlk kızı olan Banu Ilıcalının doğumundan 10 ay sonra anne ve babasını bir trafik kazasında kaybetmiştir. 2005-2006 yılları arasında Kanal D, 2002-2012 yılları arasında Show TV’de kendisinin hazırlayıp sunduğu Acun Firarda adlı eğlence programını sunmuş bu sırada 100’den fazla ülke gezmiştir, 2012-2014 yılları arasında Star TV, 2013-2016 yılları arasında da Shop90 TV gibi kanallarda yer almıştır. Farklı işlerde yer almasından sonra 2004 yılında kendisinin sahibi olduğu televizyon ve yapım şirketi olan Acun Medyayı kurmuştur. 2004 yılında Var Mısın Yok Musun, Fear Faktör, Survivor, Yetenek Sizsiniz, O Ses Türkiye, Yok Böyle Dans, Rising Star Ve Ninja Warrior gibi dünyada büyük ses getiren ve en çok izlenen eğlence kuşağı programlarını Türkiye versiyonuna formatlayarak izleyiciyle buluşturmuştur. O yıllardan (2013) itibaren de TV8 ve TV8,5 kanallarının sahibidir. TV8,5 kanalını bünyesine 2016 yılında dahil eden Acun Ilıcalı bu kanalı eğlence ve Spor kanalı olarak hayata geçirmiştir. Survivor, o ses, yetenek sizsiniz ve işte benim stilim adlı Acun Medya çıkışlı eğlence programları Yunan Televizyonlarında yayınlanmaya başlamış ve %70 izlenme oranı alarak Yunan Televizyon tarihinde rekor kırmıştır.

Yunanistan’da başarının zirvesine ulaşan Acun Medya, dünyada ilk kez gerçekleştiren spor ve realite programını bir araya getirip olağan üstü bir performans ile Exathlon adlı bir yarışma programını izleyiciye sunmuştur. Exathlon; ABD, Romanya, Kolombiya, Brezilya, Meksika ve Macaristan’ında içinde bulunduğu pek çok ülkede yayınlamıştır.  Exathlon programının Meksika’da büyük yankı uyandırmasının ardından Meksika’nın en büyük yapım şirketi sahibi olan Ricardo Salina ile ortak olup ülkenin en popüler kanalı olan Azteca Uno’nun tüm gündüz ve akşam programlarını üretme konusunda üç yıllık bir anlaşma imzalamıştır.

Birçok yarışma programları ile adını duyuran başarılı yapımcı Acun Ilıcalı ‘En büyük tutkum oyun oynamak, oynatmak, eğlenmek ve eğlendirmektir çünkü hayat bir oyun sahasıdır’ mottosu ile hayatını yaşamaktadır. Hıza ve adrenaline olan tutkusu ile gündeme gelen Acun Ilıcalının benzer şekilde birçok hobisi vardır.

ACUN ILICALININ HOBİLERİ

-Yarış Tekneleri

-Spor Arabalar

-Motosikletlerdir.

Spora, basketbola ve futbola olan tutkusu ile bilinmektedir ve aynı zamanda e-spor ile de ilgilenmektedir. Koyu bir Fenerbahçe hayranı olan Acun Ilıcalı bunu sık sıkta dile getirmektedir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR