23 Temmuz 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 30°
  • Izmir 35°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST102.712
Dolar5,6913
Euro6,3592
Altın260,48

Acun Ilıcalı Engelli Çocuklar Yararına Hazırlanan Projeye Destek Verdi!

Ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, engelli çocuklar için hazırlanan projeye destek verdi.

Acun Ilıcalı Engelli Çocuklar Yararına Hazırlanan Projeye Destek Verdi!

İstanbul’da bir Hotel'de engelli çocuklar için yapılan organizasyona; iş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, Murat Boz, Hadise, Didem Çapa ve Nilüfer Bulut gibi birçok isim katıldı. Ses Getirenler Projesi’yle işitme engelli çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemde yaşıtlarıyla paralel bir gelişim göstermeleri amaçlanıyor. Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Kim, işitme engelli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlanabilmesi için okul öncesi dönemde ailelerinin desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Çocuk Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Cenker Ilıcalı, dernekle ve faaliyetleriyle ilgili, "0-5 yaş işitme engelli çocuklar ve aileleri ile çalışmalarımıza 2008 yılında başladık. 12 çocukla başlayan projemizle öğrenci sayımız her yıl artarak 2017'de 104 işitme engelli çocuk ve ailesi ile devam ediyor. Derneğimizde erken çocukluk okul öncesi ve okul çağındaki işitme engelli çocuklara eğitimler vermekte ve etütler yapmaktayız. Çocuklarımızın gelişimi için akademik ve sosyal olan çalışmalarında onları destekleyecek birçok çalışma da yapılmaktadır" dedi.

''MİNİKLERİMİZ İÇİN ÇOK BÜYÜK PROBLEM''

Geceye katılan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, "Minikler için çorbada tuzumuz olması bizim için yeterli. Tabii ki vatandaşlarımızın da bilinçli olması gerekiyor. Eğitimsizlik, işitme engelli miniklerimiz için çok büyük problem" açıklamasını yaptı. Yakışıklı şarkıcı Murat Boz ise "Seneler önce bir okul ziyareti yapmıştık. Bu projenin Türkiye'nin her yerine yayılıyor olması bizler için gerçekten büyük gurur meselesi, bu tarz şeylerin daha çok olmasını diliyorum" dedi.

Yorum Yaz

Diğer Magazin Haberleri