İlçede yaşayan Gökseven, deniz kıyısından topladığı odun parçalarına şekiller vererek, driftwood olarak da bilinen sanatla özgün eserler ortaya çıkarıyor.

Vida, bıçak, makas, ip yardımıyla odun parçalarını sanat eserine dönüştüren Gökseven, kıyıya vuran odunları, turizme ve ekonomiye kazandırıyor.

Fotoğraf albümünden çeşitli hayvan figürlerine, takı kutusundan süs eşyalarına kadar onlarca çeşit ürün yapan Gökseven, yaptığı malzemeleri 100 ila 150 lira arasında satışa sunuyor.

Dalgaların sürüklediği odunlardan yaptığı eserleri yurt dışında da satmak için internet sitesi kurarak, çalışma yapan Gökseven, bu sanatın Türkiye'de yaygınlaşmasını hedefliyor.

Deniz kabukları da toplayarak, hediyelik eşya üreten Gökseven, arkadaşının iş yerinde kırılan aynayı tamir ederek, hediyelik eşya üretimine başladığını söyledi.

Bir süre sonra deniz kıyısından topladığı kabukları hediyelik eşyaya dönüştürdüğünü kaydeden Gökseven, "Bir arkadaşım Antalya Olimpos'tan getirdiği odun parçasını verdi ve 'bunun üzerine çalış' dedi. Ben de üzerinde uzun süre çalıştıktan sonra hediyelik eşya ürettim. Böylece driftwood sanatı yapmaya başladım." diye konuştu.

AA