16 Eylül 2019
  • Istanbul 20.56°
  • Ankara 14°
  • Izmir 21.11°
İmsak 05:11
Güneş 06:38
Öğle 13:04
İkindi 16:34
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
BIST103.072
Dolar5,7363
Euro6,3556
Altın277,9710

Zeynep Ekin Öner 'Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü'ne' Layık Görüldü!

'Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü'nde' kazanan belli oldu.

Zeynep Ekin Öner 'Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü'ne' Layık Görüldü!

"Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü"nde kazanan belli oldu. Zeynep Ekin Öner,  'Joko'nun Doğum Günü' oyununda gösterdiği performansıyla 'Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü'ne layık görüldü. 'Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı' ödül gecesi, 2006 yılında hayatını kaybeden ünlü tiyatro sanatçısı Baykal Saran adına düzenlendi. Bu yıl 11. kez verilen 'Baykaş Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı' ödülünün seçici kurulunda, eski Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Atila Sav, Selçuk Yöntem, Rüştü Asyalı ve Erkal Saran yer aldı.

Eski Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, yaptığı açıklamada, sanatçılığı ve kişiliğiyle tiyatro dünyasına örnek olan ve 2006 yılında hayatını kaybeden Baykal Saran adına düzenlenen "Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü"nü önceki yıllarda kazanan sanatçılara bakıldığı zaman başarılı olduklarını gördüklerini belirterek ödüle layık görülen kişilerin Türk tiyatrosuna büyük katkılar sunacak sanatçılardan oluştuğunu ifade etti.

Bu tür ödül törenlerinin, iyi oyunları iyi izleyicilerle buluşturmak için önemli olduğunu belirten Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, "Sanatçının en büyük gıdası, kendini yetiştirmesinin en önemli etkisi izleyiciden aldığı alkıştır ve beğenidir. Bunun yanında alınan ödüllerin, emeğinin, çalışmasının karşılığı olduğu inancıdır. Bu hem sorumluluk yükler hem de motivasyon kaynağıdır, enerji, güç, çalışma isteği verir. Kendinden sonra gelecek olan nesillere de bu mesleğin düzgün, doğru ve özveriyle yapılmasının kaynağını sağlar." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Diğer Kültür - Sanat Haberleri