Yeşilçam’ın Ünlü Yalısının Satışından Vazgeçildi

Şark Bülbülü, Aile Şerefi gibi Yeşilçam filmlerine ev sahipliği yapan Kumburgaz’daki Yeşilçam filmlerinin çekildiği ünlü yalı satışa çıkarılmıştı. Yalı için 19 milyon lira isteniyordu. Ancak yalının satışından vazgeçildi.

Yeşilçam’ın Ünlü Yalısının Satışından Vazgeçildi

Yeşilçam’ın Ünlü Yalısının Satışından Vazgeçildi

Yeşilçam filmlerine ev sahipliği yapan, Büyükçekmece-Kumburgaz’daki yalı satışa çıkarılmıştı. Denize sıfır 6 bin 265 metrekarelik arsa içinde bulunan, Rauf Alanyalı’ya ait yalı yeni sahibini arıyordu.

Ev, Bakımsızlıktan Harap Olmuştu

1997 yılında Alanyalı’nın ölümünün ardından bir süre çocuklarının yaşadığı malikane, 2000’lerin başında boşaltıldı.  İçinde bir yüzme havuzu da bulunan ev, bakımsızlıktan harap oldu. Yüzlerce meyve ağacının bulunduğu bahçesi de hırsızların ve yağmacıların uğrak yerlerinden biri haline geldi.

14 Eylül'de Sahibini Bulacaktı

Kartal Tibet’in yönettiği, Kemal Sunal ve Dinçer Çekmez’in oynadığı Şark Bülbülü'nde ‘Fethi’nin evi olan yalı, Orhan Aksoy’un yönettiği Aile Şerefi'nde ise oğlu Oktay için her şeyi yapabilecek zengin baba Hasan’ın evi olarak kullanıldı. Ev, 20 yılın sonunda Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Satış Memurluğu tarafından 19 milyon 322 bin 50 TL’ye satışa çıkarıldı. Malikane, 14 Eylül’de yapılacak açık artırma ile yeni sahibini bulacaktı. 

Yalının Satışından Vazgeçildi

Yalının satışı açık artırma ile bugün gerçekleşecekti. Ancak tüm hissedarların talebiyle yalının satışından vazgeçildi.

Büyükçekmece Mezat Salonu'nda gerçekleşecek açık artırma için taraflardan Mehmet Ergen, Raciye Ercişli, Azade Hısım, Nercal Kaplancalı ve Süleyman Tufan Alanyalı geldi.

Satıştan vazgeçilmesinin ardından konuşan hissedarlardan Azade Hısım, 'Orası muhteşem bir yer eninde sonunda satılacak ama biraz daha bize kaldığı için mutluyum. Orada da çok vakit geçirdik. Orası hep eski günlerdeki gibi içimizde' dedi.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR