Esenler Belediyesi tarafından bu sene ilk defa düzenlenen ‘Yazlık Sinema Günleri’ bugün başlıyor. Yeşilçam'dan efsaneleşen filmlerin izleneceği program, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda, ünlü oyuncu Perihan Savaş'ın da yer alması ile birlikte başlayacak.

Etkinlik, Kemal Sunal ile Perihan Savaş'ın birlikte boy gösterdiği ‘Sosyete Şaban’ filmi ile açılış yapacak. Programda gösterilecek diğer filmler ise ‘Gelin’, ‘Gülen Gözler’, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Birleşen Yollar’, ‘Reis Bey’, ‘Çizme’, ‘Minyeli Abdullah’ ve ‘Süt Kardeşler’ olmak üzere sinemaseverlere eğlenceli vakitler geçirtecek.

Bu akşam başlayacak etkinliğe katılımlar ücretsiz olacak. Ayrıca katılan vatandaşlara patlamış mısır ile gazoz verilecek. Yazlık Sinema Günleri 27 Ağustos’ta bitecek.

Diğer yandan bu yıl ilki düzenlenen Trabzon Valiliği’nin destek verdiği, İstanbul Trabzon Federasyonu (İTF) ve Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği(ANADER) ile birlikte hazırlanan ’Trabzon Uluslararası Film Festivali’ (TUFFEST) başladı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, festival konuşmasında, sanat şehirlerinden birinin de Trabzon olduğunu belirterek ‘Şehrin sanat anlayışına yenilikler getirecek olan bu festivalimizin vatanımıza ve sinema alanına büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Festivale katılan sanatçı arkadaşlarımızı da burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.’ ifadelerine yer verdi.