24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

'Wonder Woman' Filmi Lübnan'da Yasaklandı!

Başrolünde İsrailli oyuncu Gal Gadot'un oynadığı 'Wonder Woman' filmi Lübnan'da yasaklandı.

'Wonder Woman' Filmi Lübnan'da Yasaklandı!

Başrolünde İsrailli oyuncu Gal Gadot'un oynadığı 'Wonder Woman' filmi Lübnan'da yasaklandı. İsrailde bugün "Wonder Women" isimli film, başrolünde İsrailli oyuncu Gal Gadot'un oynaması nedeniyle yasaklandı. Lübnan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı'nın tavsiyesi üzerine İçişleri Bakanı Nihad Meşnuk'un başrolünde İsrailli oyuncu Gal Gadot'un oynadığı "Wonder Woman" filminin Lübnan'daki tüm sinemalarda yasaklama kararını imzaladığı belirtildi.

ABD'de 2 Haziran'da, Lübnan ve İsrail'de ise bugün gösterime girecek filmin yasaklanmasının nedeninin ise başrol oyuncusu Gal Gadot'un İsrail vatandaşı olması gösterildi. 'Wonder Woman' filminin yasaklanması ise dünya basınında geniş yankı buldu. 'Wonder Woman' filminin Lübnan'da dün gece yapılması planlanan galası da iptal edildi.

Lübnan Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı dünkü açıklamasında, "Wonder Woman" adlı filmin gösteriminin yasaklanması için gerekli önlemlerin alınacağını duyurmuştu. 'Wonder Woman' filmine yönelik alınan karara rağmen başkent Beyrut'taki bazı sinema salonlarında filmin tanıtım posterleri yerini koruyor.

BOYKOT ÇAĞRISI YAPILDI

'Wonder Woman' filminin yasaklanmasını isteyen Lübnanlılar, sosyal medyada başlattıkları kampanyada, İsrailli oyuncu Gal Gadot'u "İsrail ordusuna destek veren bir siyonist" şeklinde tanıtarak, filmi boykot etme çağrısı yaptı.

Yorum Yaz

Diğer Kültür - Sanat Haberleri