Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Uzaktan Telveli Resim Dersi

Coronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim alan öğrencilerini görüntülü arayan resim öğretmeni Emine Budak, öğrencilerine kahvenin telvesiyle resim çizdiriyor.

Uzaktan Telveli Resim Dersi

Uzaktan Telveli Resim Dersi

Coronavirüs salgınıyla okullarda uzaktan eğitime geçilmesinin ardından Ağrı'da Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu'nun resim öğretmeni Emine Budak öğrencileriyle irtibatını koparmadı.

Öğrencilerinin, ellerindeki imkanlarla boş zamanlarını değerlendirmeleri için Emine Budak farklı bir çalışma yaptı.

Öğrencileri ile gün içerisinde belirlenen saatlerde görüntülü iletişime geçen Budak, önce bir fincan kahve eşliğinde sohbet edip moral verdiği öğrencilerine, daha sonra içtikleri kahvenin telvesinden birbirinden güzel resimler çizdiriyor.

İÇTİKLERİ KAHVENİN TELVESİYLE RESİM YAPIYORLAR

Öğrencilerinin, ellerindeki imkanlarla vakitlerini nasıl eğlenceli hale dönüştürecekleri yönünde fikir geliştirdiklerini anlatan Budak, "Öğrenciler resim malzemelerine ulaşamayacaklardı, ulaşsalar da bu çok sağlıklı olmayacaktı. Kahve ile resim yapmak buradan aklıma geldi. Biz de öğrencilerle telefonda görüntülü sohbet edip kahve içme kararı aldık. İçtiğimiz kahveden resim yapma fikri doğdu. Kahveleri keyifli sohbetle içtikten sonra kağıtları ve malzemeleri hazırlayıp telvesi ile resim yapıyoruz. Etkinliğimiz çok eğlenceli geçiyor" diye konuştu.

Öğrencilerin telveyle çizdikleri resimlerin son derece güzel olduğunu ifade eden Budak, "Şu an gitmek isteyip de gidemedikleri yerleri resmetmeye başladılar. Dışarı çıkmak isteyip de çıkamayan öğrencilerimiz doğayı tasvir etmeye çalıştılar" dedi.

Öğrencilerden Rızan Yıldız, görüntülü sohbet sayesinde öğretmeni ve arkadaşıyla hem konuşup hasret giderdiğini hem de öğretmenleri sayesinde resim çizmenin sevincini yaşadıklarını dile getirdi.

Sami Yusuf Güneş de kahve telvesiyle resim çizmeyi öğrendiğini belirterek öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok özlediğini

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR