Ünlü Aktör Mads Mikkelsen Saraybosna'nın Kalbi Ödülüne Layık Görüldü

Bosna Hersek'te bu yıl Saraybosna Film Festivali'nin 26'ncı düzenlenecek. 'Saraybosna'nın Kalbi' Onur Ödülünü Danimarkalı ünlü aktör Mads Mikkelsen alacak.

Ünlü Aktör Mads Mikkelsen Saraybosna'nın Kalbi Ödülüne Layık Görüldü

26. Saraybosna Film Festivali'nin organizatörleri 'Saraybosna'nın Kalbi' ödülünü bu yıl sinemaya verdiği büyük katkıdan dolayı Danimarkalı aktör Mads Mikkelsen'a verileceğini açıkladı.

Mads Mikkelsen, ünlü yönetmen Nicolas Winding Refn'in 3 filmden oluşan suç-gerilim serisi Pusher‘ın ilk iki filminde canlandırdığı Tony karakteri ile ün kazandı. Ünlü aktör, ikinci Pusher filminde gösterdiği performans ile En İyi Erkek Oyuncu Bodil Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Robert Ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu Zulu Ödülü’ne layık görüldü. Mads Mikkelsen, 1999 yılında, yönetmen koltuğunda Refn’in oturduğu Bleeder isimli filmde, 2004 yılında ise Jerry Bruckheimer‘ın King Arthur filminde yer aldı. 2006 yılına gelindiğinde ise gösterime giren bir James Bond filmi olan Casino Royale filminde uluslararası terör örgütlerine muhasebecilik yapan Le Chiffre rolünü canlandıran Mikkelsen, 2012 yılında yer aldığı Danimarka yapımı Jagten adlı filmde canlandırdığı Lucas karakteri ile Cannes Film Festivali’nde en iyi aktör ödülünü kazanmıştı.

Oscar adayı olan A Royal Affairs‘de başrolde rol alan Mikkelsen, 2013 yılında Hannibal adlı televizyon dizisinde, çok sevilen Dr. Hannibal Lecter karakterine hayat verdi. Marvel'ın Doktor Strange adlı filminde başrolde yer alan Mads Mikkelsen, 2016'da 69. Cannes Film Festivali'nde jüri üyeliği de yapmıştır.

Bosna Hersek'te son günlerde artan yeni tip coronavirüs vakaları nedeniyle festivalin online olarak yapılacağı açıklandı. SFF'nin yaptığı açıklamada, festivalin, Covid-19 vakalarının artması nedeniyle insanların bir araya geleceği açık alanda gerçekleştirilmemesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR