Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2014yılından şimdiye kadar devam eden Türkiye'nin küresel turizm kampanyası Turkey Home için düzenlenen ‘Home of Poetry’ adlı tanıtım filmi, ülkenin kültür, sanat ve edebiyat zenginliğini dünya üzerindeki kültür, sanat ve turizm çevreleriyle tanıştırıyor.

3 dakika 38 saniyelik tanıtım filmi ile beraber, içerisinde 60'ar saniyelik üç filmin de bulunduğu Home of Poetry hazırlığının kurgusu ve çekimi 4 aylık bir çalışma ile 12 şehirde ve farklı ilçelerde hazırlandı.

Tanıtım filminde yer alan şehirler arasında, İstanbul, Kütahya, Isparta, Bursa, Malatya, Trabzon, Antalya, Muğla, Mardin, İzmir ve Denizli yer alıyor. Filmde bulunan kütüphane çekimleri ise, İsviçre'deki bir müze kütüphane olan Abbey Library of Saint Gallen'de çekildi.

Tanıtım filmi, bakanlığın sosyal medya hesapları üzerinden tanıtıldı. İzleyenler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan film Türkiye'yi uluslararası alanda tanıtacak. 

Home of Poetry filminde, bir kitapseverin, kütüphanede bir Türk şiiri antolojisi kitabını incelemesi ile birlikte önceki senelerde Türkiye'de ailesiyle birlikte geçirdiği tatilleri hatırlaması Türk şairlerinin dizeleriyle aktarılıyor.