Türkiye’nin ilk psikolojik gerilim filmi olan ‘11’ vizyona girdiği ilk haftadan itibaren büyük bir başarı gösterdi. İlk kez bir sağlık sorununun ele alındığı film izleyenler tarafından pek çok ilgi gördü. Film tamamıyla İzmir yapımıdır. Filmin vizyonda büyük ilgi toplaması, yapımcısının serinin bir sonraki filmi ‘12’ için başlama kararı vermesine olanak sağladı.

Otoskopi rahatsızlığının ele alınarak çalışıldığı film psikolojik gerilim türünde başarılı bir yapım olmuştur. 11 filmi, iş, sanat ve ünlüler camiasından da büyük ilgi gördü. Yapımından çekimine, oyuncularından filmin konusuna kadar tamamen bir İzmir eseridir. Filmin yönetmenliğini Can Varol üstlenirken, yapımcılığını Murat Barutçu üstlenmiştir. Senaryo ise Ali Cumhur’a ait.
11 filmi sosyal medyada izleyicileri tarafından tam not aldı. Yapımcının yüzünü güldüren haber Murat Barutçu’nun serinin son filmi için başlama kararı almasını sağladı. İzmir’de Karantina Ada’sında özel olarak çekilecek ‘12’ filminde bir çok sürpriz oyuncularda yer alacak. Film, son dönemlerde herkes tarafından vazgeçilemeyen bir alışkanlık haline gelen selfie tutkusu ile bağdaştırılan özgörün rahatsızlığını konu ediniyor.