Trabzon Valiliği’nin destek verdiği, İstanbul Trabzon Federasyonu (İTF) ve Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği(ANADER) ile birlikte hazırlanan ’Trabzon Uluslararası Film Festivali’ (TUFFEST) başladı.

İlk defa bu sene yapılan, ‘Spor ve Gençlik’ konusunun yer aldığı etkinlik bünyesinde Atatürk Alanı'ndan Zağnos Vadisi’ne bir yürüyüş düzenlendi. Türk sineması aktörlerinin de katıldığı yürüyüş etkinliği Mehter takımı eşliğinde gerçekleştirildi. Vatandaşlardan büyük ilgi gören etkinlikte eğlenceli vakitler geçirildi. Zağnos Vadisi'nde yapılan programda halk oyunları ekibi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösteriler düzenlediler.

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, festival konuşmasında, sanat şehirlerinden birinin de Trabzon olduğunu belirterek ‘Şehrin sanat anlayışına yenilikler getirecek olan bu festivalimizin vatanımıza ve sinema alanına büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Festivale katılan sanatçı arkadaşlarımızı da burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.’ ifadelerine yer verdi.

Vali Yardımcısı Şükrü Kara da düzenlenen etkinliğin önümüzdeki senelerde de sürdürülmesinin, şehrin kültürüne ve sanatına ciddi anlamda fayda sağlayacağını vurguladı.

Festivale katılan vatandaşlarda bu etkinlikten oldukça mutlu olduklarını ifade ettiler.