Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ortaklığında hazırladığı ‘2017 Afrika Tecrübe Paylaşım Programı’ içeriğinde Etiyopya ziyaretinde bulunan gönüllü gençler ile ülkenin yetim çocukları buluştu.

Başkent Addis Ababa bulunan Yetim Çocuklar Koruma Merkezi'ne giden gönüllü ziyaretçiler, yetimlere hediyeler vererek başlarını okşadılar. Yetimlerle eğlenceli ve değerli vakit geçiren gençler yetim çocuklar tarafından çok sevildi. Gönüllü öğrenciler yetim çocuklar için kurban kesti ve kuruma bağışta bulundular.

TİKA'nın proje personellerinden biri olan Ahmet Doğa Doğan, gençleri ilerleyen yıllarda daha başarılı yerlerde olmasını istediklerini söyleyerek ‘TİKA olarak ülkede çok iyi ağırlandık. Bizde yetimlere ilişkin faaliyetlerimize daha nem veriyoruz. Bu alışkanlığın sürekli sürdürülmesini istiyoruz.’ şeklinde konuştu.

TİKA UGANDA’DA

TİKA, 200 üniversite öğrencisinin 18 Afrika ve Ortadoğu ülkesine gitmesini amaçlayan etkinlik doğrultusunda giden gönüllü gençler, Yumbe İlkokulu ve radyosunda çalışarak eksiklikleri giderdi.

TİKA TUNUS’TA

Üniversite gençlerinden meydana gelen TİKA'nın gönüllü vatandaşları, öncelikle başkent Tunus'un 160 kilometre mesafesinde bulunan Monastir Bilim Sarayı'nda Tunuslu öğrencilere fizik ve kimya derslerinde deneyler yaparak yardımcı oldu.