The Batman filminin yönetmen koltuğuna oturacak olan Matt Reeves, bu zamana kadar ortaya çıkardığı başarılı çalışmalarla biliniyor. Diğer yandan söz konusu Batman olunca ister istemez beklentiler tavan yapıyor. Beklentinin bu kadar artması yönetmenin üzerindeki baskıyı arttırıyor. Reeves, yaptığı konuşmada üzerindeki baskıyı kenara atarak nasıl bir film çıkarmak istediğini anlattı. Konuşmada Alfred Hitchcock’un ismini dile getirmesi dikktleri üzerine çekti.

Reeves, kendisi için filmdeki bakış açısının önemli olduğunu dile getirdi. ‘tecrübe ettiğimiz maceraları hikayenin baş kahramanının gözünden ele aldığıma emin olmak istiyorum. Ben büyük bir Alfred Hitchcock hayranıyım. Onun kendi filmlerinde uyguladığı bakış açısını uygulamak istiyorum’ açıklamarında bulundu.

Hollywood’un efsane isimlerinin arasında gözrülen Alfred Hitchcock, izleyicelrin baş karakter ile empati içerisinde olması için yaptığı oyunlarla biliniyor. Hikayelerine aşıladığı perspektifle Matt Reeves’de buna bene bir görüşü benimsemeyi planlıyor. Bu şekilde Batman karakterinin izleyici karşısında gizem dolu bir figür olarak ele almayacağının haberlerini vermiş oluyor. Diğer Batman karakterlerinin aksine izleyenler olaylara Batman’ın gözünden bakarak, baş karakterin davranışlarına kolay bir şekilde anlam verebilecek. Durumun böyle olması şimdiye dek izlenilen Batman karakterinden farklı bir Batman ile karşılaşacağımız anlamına geliyor.