Film Festivallerinde izleme şansı bulamadığımız filmlerden beş bağımsız filmi Temmuz ayı içerisinde vizyona girmesi ile izleyebileceğiz. Ticari filmlerin yanında arthouse olarak isimlendirilen bağımsız filmlerde seyircisinin çok fazla olmamasına rağmen vizyonda olmayı hak eden filmleri mevcut.

Hizmetçi – The Handmaiden:
Türkiye’de geçtiğimiz yıl ilk kez gösterimiyapılan film Hizmetçi – The Handmaiden, 28 Temmuz’da vizyona girerek sinema severler ile buluşmaya hazırlanıyor.. Park Chan-wook’un 2013 yapımı Stoker’dan sonra çektiği ilk film olan The Handmaiden, Japon hegemonyasındaki Güney Kore’de peyda edilen tehlikeli bir planın gölgesindeki tutku dolu aşkı konu ediniyor.

Zombi Ekspresi – Train to Busan:
Geçen yıl Cannes Film Festivali‘nin Geceyarısı Seansı’nda gerçekleştiren Zombi Ekspresi – Train to Busan, son yıllardaki en başarılı zombi filmlerinden biri olarak tanıtıldı. Hollywood versiyonunun çekim aşamasında olduğu film Türkiye’de 21 Temmuz’da vizyona girecek.

Rock’n Roll:
36. İstanbul Film Festivali‘nde gösterimini gerçekleştiren Rock’n Roll, başrollerinde Marion Cotillard ve Guillame Canet’in oynadığı film büyük başarı topladı..Film, ülkemizde 21 Temmuz’da sinemalarda olacak.

Planetarium:
16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘nde gösterime giren Planetarium, eleştirmenler tarafından izleyenleri büyük hayal kırıklığına uğratsada başrol oyuncularından Natalie Portman ve Lily-Rose Depp’in başarılı oyunculukları sayesinde dikkatleri çekmeyi başardı. Film Türkiye’de 14 Temmuz’da vizyona çıkıyor.

3 Generations (About Ray):
Filmin başrollerinde Elle Fanning, Naomi Watts ve Susan Sarandon gibi isimler yer alıyor. Cinsiyet değiştirerek erkek olmak isteyen genç bir kız olan Ray’in hikayesinin anlatıldığı film, 7 Temmuz’da ülkemizde vizyona girecek.