Vizyona girmesi sabırsızlıkla beklenilen Harrison Ford ve Ryan Gosling’li Blade Runner 2049’dan heyecan uyandıran kamera arkası görüntüleri medyaya düştü. Anlaşılana göre harika bir film sinema severleri bekliyor. 

1982’de Ridley Scott‘un Philip K. Dick’in Do Androids Dream of Electric Sheep? isimli kitabından beyaz perdeye hazırlandığı Blade Runner; hikayesindeki karmaşıklıkla ve çekildiği zamana göre farklılık gösteren harika sinematografisiyle sinema dünyasında adından çokça bahsettirdi. Seneler sonra bile hala hatırlanan Blade Runner, 35 seneden sonra çekilecek devam halkası ile seyirciyle buluşacak.

Blade Runner 2049 ismini alan filmin yönetmen koltuğunda Prisoners, Sicario ve Arrival gibi filmlerden bildiğimiz Denis Villeneuve oturmaktadır. Filmde başrolleri üstlenen Harrison Ford ve Ryan Gosling‘in yanı sıra diğer oyuncuları Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi ve Jared Leto gibi ünlüler bulumaktadır.

Blade Runner’ın 30 sene sonrasında maceralarını seyircilere izletecek olan devam filmi, Deadpool’un izinden giderek R-Rated yani 17+ olarak gösterime girecek. Filmin kamra arkasının görüntülerinin yayınlanması ile heyecanları ikiye katlayan film Türkiye’de 6 Ekim’de gösterime girecek.