2010 yılında dizi severlerle buluşan İngiltere yapımı Sherlock Holmes dizisi pek çok izleyici tarafından sevildi. Yayınlandığı tarihten itibaren her hafta merakla beklenen bölümleri tüm dünyada izlenme rekorları kırdı. Dizinin yönetmen koltuğunda Paul McGuigan oturmaktadır. Başrollerini sevilen oyuncu Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Andrew Scott gibi isimler yer almaktadır. Dizinin senaryosu Arthur Conan Doyle, Steven Moffat ve Mark Gratiss’e aittir.

Günümüz Londra’sında şimdiki şartlarda üstlendiği davaları çözmeye çalışan dedektif Sherlock Holmes’ün maceralarını konu edinen ‘Sherlock’ dizisinin ekibi bu kez hayranlarıyla ‘Drakula’ adlı dizide buluşacak. Benedict ve Martin’in başrolleri olacağı dizinin ekibi yeni bir seri ile hayranlarının yüzünü güldürecek. Dracula, Mark Gatiss ve Steven Moffat tarafından yazılacak. Dizinin yapımcılığını ise Hartswood Films üstlenmiş durumda.

Sherlock Holmes’da olduğu gibi parça parça bölümlerden oluşturulması düşünülen Dracula serisi, uluslararası anlaşmalarla büyük çaplı bir seyirci kitlesine ulaşmayı planlıyor. Hayranlarınn büyük bir merakla beklediği diziye dair pek fazla bilgi yok. Dizinin senaryosu henüz yazılmadığı gibi hangi oyuncuların yer alacağı hakkında bir bilgide verilmedi.