Sevdiğiniz birine mi kırıldınız? İşte sorgulamanız gereken 6 mesele:

1- Derdiniz ne?
İnsanın kafasında her şeyi en ince detayına kadar düşünecek vakti olduğu gerçeğinden yola çıkarak bu maddeyi yazıyoruz. Bu kadar boş vaktimiz var ki, bana neden böyle yaptı, neden bunları söyledi gibi birçok sorularla beynimizi meşgul ediyoruz. Empati kurduğumuzda bile bizi yaptığımız her şey çok mantıklı. Öylesine bir boşluğa yada kötü zamanına gelmiş olamaz değil mi? Gerçekten derdimiz ne de böyle şeylere vakit ayırabiliyoruz.

2- Haklıyım tamam mı?
İnsanın gerçekten haklı olduğu durumlar olabilir. Karşı taraf hatalarının farkına varamayabilir ve sizin için önem arz eden konular onlar için basit sayılabilir. Ancak bu durun onlar için size önem vermedikleri anlamına gelmez. İnsanlar farklı karakterlerde oldukları için olaylara bakış açıları da farklılık göstermektedir. Bu sebeple hatasını fark edemeyen insanlardan özür beklemek pek doğru değildir.

3- Biriktirmeyin
Olaylar karşısında kırılmış ve üzülmüş olabiliriz. Fiilen üzerini örttüğünüz konuları aklınızda ve gönlünüzde de zor olsa bile kaldırmalıyız. Eğer bunu yapamıyorsak, içimizde biriktirmek yerine doğru bir şekilde dile getirebiliriz.

4- Haksız olabilirsiniz!
Karşınızdaki kişi de kendince haklı ise belki de siz onu kırdınız ve oda çok üzgün. Olaylara bir de bu şekilde yaklaşın.

5- Haklı olduğunuzda söyleyin
Karşınızdaki insan haksız olabilir ve bunun farkında olması için ona yardımcı olabilirsiniz. Uygun ve kibar bir şekilde ona hatasını söyleyebilirsiniz. Bu şekilde hatasını tekrarlamamaya çalışacaktır.

6- Ya bir daha göremeyecekseniz!
Dünya hayatı 3 günlüktür. Birbirimizden helallik almadan bu dünyadan göçüp gidebiliriz. Zaten sevmeseydik kırılmazdık ve sevmeseydi kırılmazdı, birbirinizi umursamazdınız değil mi?