Şehr-i Dilara Türk Müziği Topluluğundan Online Konser

Şehr-i Dilara Türk Müziği Topluluğu her cuma akşamı Kastamonu, Aktekke Konağı'ndan online olarak sanatseverlerle buluşuyor.

Şehr-i Dilara Türk Müziği Topluluğundan Online Konser

Şehr-i Dilara Türk Müziği Topluluğundan Online Konser

Kastamonu Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla Aktekke Konağı'nda her cuma akşamı konser organize ediyor.

Seyircisiz olarak düzenlenem Şehr-i Dilara Türk Müziği Topluluğunun online olarak sahne aldığı konserde en beğenilen eserler topluluk üyeleri tarafından icra ediliyor.

Kastamonu Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan konser, sanatseverler tarafından büyük ilgi görüyor.

Corona günlerinde konseri moral amaçlı düzenlediklerini belirten Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, "Bu sene Kovid 19 salgını dolayısıyla Nasrullah Meydanı'nda ramazan etkinliği yapamıyoruz. İnsanlara evde kalın, evde sağlık var diyoruz. Evde hemşehrilerimiz hoşça vakit geçirsinler, nostalji yaşasınlar diye yüz akımız Şehr-i Dilara Türk Müziği Topluluğu her cuma konserler veriyor. " dedi.


Konserlere ilginin yoğun olduğunu belirten Vidinlioğlu, "Yurt dışından bile izleyenler var. Memleket havasını hissetmek isteyenler konseri canlı izliyor. Çok sayıda izleyicimiz var. Her konseri canlı izleyen 20 bin kişilik bir kitle oluştu. Peyderpey izleyenlerle 100 bini buluyor. Önümüzdeki cuma günü son konseri yapacağız. Hemşehrilerimize hoşça vakit geçirtmek arzusundaydık ve buna ulaşmış olduk." diye konuştu.

Müzik topluluğunun kurucusu Güray Soğancı ise "Daha önce seyircili konserler verirken şimdi sosyal medya üzerinden seyircisiz konser vermek zor da olsa Kastamonu vatandaşlarımıza, izleyenlere keyifli dakikalar yaşatmak istiyoruz." sözlerini kullandı.

Sanatseverlerin ilgisinden memnun olduğunu dile getiren Soğancı, "Yayınlardan sonra mesajlarla, yorumlarla dönüşler yapılıyor. Türkiye'nin her yerinden hatta yurt dışından izleyenler, yorum yapanlar oluyor. Buda bizi çok mutlu ediyor. Özellikle gurbetteki Kastamonulu hemşehrilerimize buradan farklı duygular gönderiyoruz." dedi.

İLİşKİLİ HABERLER

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR