39.su düzenlenen Uluslararası Moskova Film Festivali'nde "Sarı Sıcak" filmi ile yönetmen Fikret Reyhan "en iyi yönetmen" ödülüne layık görüldü. 23 Haziran’da vizyona giren film Sarı Sıcak, dram türünde bir yapımdır. Filmin oyuncuları arasında Aytaç Uşun, Mehmet Özgür, Tarık Köksal, Akan Atakan ve Gökhan Şimşek gibi isimler yer almaktadır. Senaryo ise filmin yönetmeni Fikret Reyhn’a aittir.

Festival Rossiya Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi. Festivalde en iyi film ödülüne Çin yapımı ‘Tepeli Aynak’ filmi layık görülürken, jüri özel ödülü de Rus yapımı ‘The Bottomless Bag’ filmine layık görüldü.

İstanbul Film Festivali’nde en iyi film dahil olmak üzere dört ödül sahibi olan Sarı Sıcak filmi ile en iyi yönetmen ödülünü alan Fikret Reyhan düzenlenen ödül programının ardından konuşma yaptı. Türkiye’yi böyle bir programda temsil etmekten çok mutlu olduğunu ve güzel bir program düzenlendiğini ifade etti. Yönetmen ‘film ile ilgili olumsuz yorumlar alıyorduk ama ödülü almak bizim için şaşırtıcı oldu’ diyerek duygularını ifade etti.