Rock’n Roll’un Kralı olarak tanınan Elvis Presley’in bugün ölümünün 40. yılı. Ünlü yıldız 16 Ağustos 1977 yılında Graceland’da bulunan malikanesinde ölü olarak bulunmuştu. Ölümünden sonra hayatını geçirdiği evi halka açılarak sevenlerine özlem dolu günler yaşatıyor. Elvis’in tarihi evi, her sene yarım milyondan fazla hayranını ve sevenlerini misafir ediyor ve birçok etkinlik düzenlenerek anılmaya devam ediliyor. Amerika’da Beyaz Saray’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci yer olarak belirtiliyor.

Dünyaca ünlü yıldız sadece özel hayatı ile gündeme gelmemiş, kişisel kazancıyla da dünyaca tanınan ve dilden dile dolaşan bir isim olarak gündemden düşmüyordu. Forbes’un ‘hala kazanan ölü yıldızlar listesine’ bakılırsa, Elvis Presley, geçtiğimiz sene 27 milyon dolar kazanç elde etti. Efsane ismin albümü bir milyon sattı ve albümden 27 milyon dolar kazanç sağlandı.

Edinilen bilgilere göre bu sayı, 2016 vergi ödeyen rekortmenlerden 7,2 milyon liralık gelir vergisi ile 38. sırada bulunan Acun Ilıcalı’yı ve 4.7 milyon lira ile 89. sırada görülen Cem Yılmaz’ı geçti.

Dünyaca ünlü yıldız 42 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Hayatının son zamanlarında sağlıksız beslenmesinden dolayı obezite ile mücadele eden yıldızın kahvaltısında bir metrelik sandviç yediği yönünde iddialar gündeme gelmişti.