Rock müziğin sevilen isimlerinden Ogün Sanlısoy, 11 Temmuz'da Dorock XL sahnesinde rock tutkunları ile buluşacak.
Mimar Sinan Üniversitesi’nde endüstri ürünleri tasarımı okurken bir yandan da müzikle ilgilenen ve bir takım çalışmalar yapan Ogün Sanlısoy, ilk sahne deneyimlerine akustik gitarıyla hazırlandığı performansı ile 1989 yılında giriş yaptı. Beraberindeki senelerde çeşitli amatör gruplarda solistlik yaptı ve ilk demo çalışmasını ortaya çıkardı.

1992’da Pentagram'a katıldı ve aynı yıl çıkan “Trail Blazer” albümünde vokaliyle birlikte bulundu. Türkiye'de ve yurtdışında Pentagram'la çok fazla konser etkinlikleri düzenledi.1995 yılında Pentagram grubuna veda eden sanatçı ilk solo albümü için çalışmalara başladı.

‘Korkma’ albümünü 1999 yılında Tempo Müzik’ten Ümit Kuzer prodüktörlüğünde piyasaya girdi. 2004 yılında Sony Music’ten yayınlanan ikinci solo albümü ‘O Gün’ ile birlikte Türkiye’nin hemen hemen her yerinde birçok konser programları düzenleyerek hayranları ile buluştu.

2009 yılında Büyüdük Aniden parçası myspace üzerinden ücretsiz olarak yayımlandı. Yılın sonlarına doğru Yukarıya Bak parçası yine myspace üzerinden yayınlandı. 2011 şubat ayında,'Ben' isimli dördüncü stüdyo albümü ile sevenleriyle yeniden buluştu. Son stüdyo albümü "Sen Uyurken" SONY BMG etiketiyle 2015’te piyasaya girdi.Ogün Sanlısoy'a sahne performanslarında gitarlarda Hakan Şavklı, bas gitarda Semih Keçeci ve davullarda Sertan Soğukpınar eşlik etmektedir.