Senelerdir başarılı oyunculuğu ile göz önünde olan ve Marvel filmleriyle hayran kitlelerini daha fazla arttıran Robert Downey Jr., görüntüsel rolü Iron Man’in akıbeti için sevenlerinin üzülmesine sebep olacak açıklamalarda bulundu. Son zamanlar Örümcek Adam: Eve Dönüş (Spider-Man: Homecoming) filmiyle kendinden söz ettiren başarılı oyuncu, yeni performansı hakkında açıklama yaptı.

Gelen haberlere gör, Robert Downey Jr. ustaca oynadığı Tony Stark/Iron Man karakteri hakkında, "Herkes bu rolün bana çok uyduğunu dile getiriyor. Her filmde baştan başlasam bile bunu iyi bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Lakin utandırıcı bir durum olmadan önce kıyafetimi çıkaracağım” dedi. Robert Downey Jr., aynı zamanda “Aslında bir döngü içerisindeyiz. İlk Avengers filmi yayınlandığında ‘herkes kalsın, çünkü bundan daha iyisi olamaz’ düşüncesindeydim. Ama bu her zaman insanlar ve fırsatlarla alakalıydı. Bu durum aynı, bayıldığım Russolar (Avengers’ın yönetmenleri Anthony ve Joe Russo) gibi" şeklinde konuştu.

ROBERT DOWNEY JR.'YE 2019'DA VEDA GÖRÜNÜYOR

2008 yılından beri hem solo filmlerinde hem de birçok Marvel yapımında Iron Man’i canlandıran Robert Downey Jr., oynadığı tüm filleri gişede üst sıralara çıkarmayı başardı. Ancak başarılı oyuncunun Marvel Cinematic Universe ile anlaşması da 2019 yılında sona erecek.