Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin “Geleneksel Ramazan Etkinlikleri” için düzenlediği etkinliklere Suriyeli çocuklar damga vurdu ve izleyecileri mest ettiler.

Yaşıtları 8 ila 14 arasında değişen Suriyeli 21 çocuktan oluşan “Suriyeli Çocuklar Korosu” İstasyon Parkı’nda “Savaşın Çocuklarından Bir Nefes Türkü” adlı konseri verdi.Suriyeli gençler Gaziantepli vatandaşları söyledikleri şarkılarla mest ettiler.Gösterilerde Suriyeli çocuklara Hacivat–Karagöz gölge oyunlarını sahnelendi ve Gaziantep Belediyesi tarafından çocuklara yemekler ve oyuncaklar dagıtıldı.

SURİYELİ ÇOCUKLAR VATANDAŞLARI MEST ETTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında ilk defa sahne alan Suriyeli çocuklar, ilahiler, anne özlemi, barış şarkıları, Türkiye’m ve Gaziantep yöresine ait türküler söyleyerek kendilerinden geçtiler. Suriyeli Koro ayrıca Ahmet Nihat Asya ve Mehmet Akif Ersoy’dan da şiirler okudu.

SURİYELİ ÇOCUKLAR KONSER VERDİ VE GAZİANTEPLİ VATANDAŞLARI GÖZLERİNE İNANAMADI

Gaziantepli vatandaşlar ilgisinin fazla olduğu konsere ayrıca Hacivat–Karagöz gölge oyunları ve semazen gösterileri yapıldı.
Öte yandan, sokak gösterilerinde çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesinin gösterimi Gün-Beykent 2. Etap ve Merveşehir Mahallesi’nde gerçekleşti. Gösterilerde Suriyeli çocuklara Hacivat–Karagöz gölge oyunlarını sahnelendi.