Mübarek Ramazan, Beyoğlu’nda tam anlamıyla coşkuyla yaşanıyor. Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve ekibi her yıl Ramazan ayına has birbirinden farklı programları, etkinlikleri halkımızla biraraya getiriyor.

Beyoğlu Belediyesi’nin iftar yemekleri sonrası yapılan geleneksel Ramazan programları paylaşmayı yaydığı gibi aynı çatı altında kardeşçe yaşamayı sağlıyor. Beyoğlu Belediyesi üç ayrı noktadan toplam 7 bin 500 kişiye iftar veriyor. İhtiyaç sahiplerine Ramazan erzaklarıyla dolu koliler paylaşılıyor.

Ramazan etkinlikleri her akşam Taksim Meydan ve Hasköy Sahilde gerçekleştiriliyor. Radyo Trafik’in başarılı sunucusu Cenk Sarıkaya’nın koordinatörlüğünü yaptığı ‘Radyocular Sahnede’ projesi ile her akşam bir radyo programcısı etkinliğin sunuculuğunu üstleniyor. Bu akşam Beyoğlu Belediyesi’nin Hasköy Sahilde düzenleyeceği iftar programını ise İstanbul 103.8 frekansında yayın yapan Radyo Ritim programcısı Enes Özdemir sunacak.

Özdemir, iftar programını sosyal medyadan ‘Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Bu akşam iftarda Hasköy Sahildeyiz. Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği iftarda buluşmak dileğiyle’ notuyla duyurdu.